RTAB vadītājs pārmet Burovam dokumentu viltošanu
Papildināts

Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes loceklis Guntars Grīnvalds

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par dokumentu iespējamu viltošanu iestādē, informēja Grīnvalds.

Viņš uzskata, ka dokumentu viltošana RTAB esot notikusi grupā un tajā esot iesaistīti pašvaldības iestādes pārējie valdes locekļi - RTAB valdes locekle Ieva Lasmane un Latvijas Restorānu biedrības prezidents un biroja valdes loceklis Jānis Jenzis, kā arī Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) un, iespējams, arī "citi nodibinājuma dibinātāji, tiem to nezinot".

Grīnvalds apgalvoja, - lai gan viņš esot centies iedibināt jaunas labas pārvaldības principus iestādē, tomēr daudzus gadus ilgušā nelikumību atblāzma bijusi spēcīgāka, kā rezultātā viņš esot kļuvis "par iestādei un mahinācijām neērtu vadītāju".

"Stājoties RTAB valdes priekšsēdētāja amatā, man kā juristam bija svarīgi, lai nebūtu politiskā mobinga un lai varētu ieviest labas pārvaldības principus, atgūstot RTAB reputāciju un sabiedrības uzticēšanos tam. Tomēr jau pēc dažiem mēnešiem izjutu uzstājīgus mājienus, piemēram, par bijušās vadītājas Vitas Jermolovičas pieņemšanu atpakaļ darbā, pret ko asi savstarpējās sarunās iebildu un arī konsultējos ar KNAB," uzsvēra valdes priekšsēdētājs.

Viņš atzīmēja, ka, neskatoties uz šo gājienu, viens no viņa pirmajiem darbiem esot bijis jaunas kārtības darbinieku pieņemšanai darbā ieviešana, "lai izskaustu jebkādu fiktīvu un pretlikumīgu darbinieku nodarbinātību".

"Diemžēl jau pāris mēnešus pēc jaunās kārtības stāšanās spēkā citi valdes locekļi to centās apiet un tālāk jau "sakārtot lietas" ar atpakaļejošiem datumiem un dokumentu viltošanu, iesaistot Rīgas mēru un tā biroju.

Par šo epizodi tad šī gada janvāra vidū arī esmu vērsies KNAB, iesniedzot faktu apstiprinošus dokumentus," norādīja Grīnvalds.

Pēc viņa sacītā, šī situācija liek apšaubīt pašvaldības nodibinājuma dibinātāju vēlmi ieviest iestādē caurspīdīgu, godīgu un labas pārvaldības standartiem atbilstošu pārvaldību.

"Tā vietā, lai valdes locekļi rādītu priekšzīmi darbiniekiem, tika sagrozīti dokumenti, lai Jenzi ar agrāku datumu ieceltu par nodibinājuma stratēģiskās attīstības direktoru, par ko viņam izmaksāta alga, kaut arī patiesībā līgums nav ticis noslēgts," teikts Grīnvalda paziņojumā.

"Visticamāk, ka Lasmane ar Jenzi tā rīkojušies, jo nav spējuši panākt Grīnvalda atbalstu tam, lai Restorānu biedrības prezidentu darbā tiktu pieņemts prettiesiski un neievērojot nodibinājuma valdes apstiprinātu kārtību. Jāmin, ka tikuši arī izmainīti nodibinājuma dibinātāju sapulces dokumenti, iespējams, daļu dibinātāju iesaistot pretlikumīgās darbībās tiem nemaz nezinot par šādu faktu," apgalvoja RTAB vadītājs.

Grīnvaldam arī esot radusies sajūta, ka formāli Jermolovičas ietekme nodibinājumā nav mazinājusies un notikuši mēģinājumu to "vadīt attālināti", lai, "iespējams, nākotnē pie noteiktiem nosacījumiem bruģētu atgriešanos".

Viņš izcēla, ka Burovs un Jermoloviča ir no vienas politiskās partijas - "Gods kalpot Rīgai!". Tāpat viņš norādīja, ka Lasmane iecelta par valdes locekli pēc pērnā gada KNAB pārbaudēm, bet pirms tam iestādē desmit gadus strādājusi kā Jermolovičas labā roka.

Savukārt nesen ieceltais trešais valdes loceklis - Jenzis - esot vairākus gadus strādājis Jermolovičas vadībā un no 2005. līdz 2007 .gadam bijis viesnīcas "Hotel de Rome" direktors, bet Jermoloviča tajā laikā bijusi tās mātes kompānijas SIA "Reho" valdes priekšsēdētāja.

Grīnvalds paziņojumā pieļāvis, ka par savu rīcību var saņemt "politisku izrēķināšanos un pat noņemšanu no amata".

Jenzis aģentūrai LETA noraidīja pārmetumus par iesaisti biroja dokumenta viltošanā par labu sev, kā arī noraidīja Jermalovičas "attālināto" ietekmi RTAB vadībā.

Jenzis skaidroja, ka, laikā, kad tika iecelts par RTAB valdes locekli, protokolu parakstīja visi dibinātāji, tostarp "airBaltic", Restorānu biedrība, Viesnīcu un restorānu asociācija, kā arī Latvijas traumatologu un ortopēdu asociācija.

"Līdz ar to neredzu nekādu dokumentu viltošanu, ja piedalās visi biroja dibinātāji dokumenta parakstīšanā," viņš sacīja.

Tāpat Jenzis pauda, ka Grīnvalds šādi varētu būt rīkojies, jo pirmdien, 3. februārī, visi RTAB dibinātāji nolēma Grīnvaldu atcelt no amata.

"Visticamāk, vēršanās KNAB ir bēdu izpausme, bet RTAB vadībā ir jāstrādā nozares profesionāļiem, nevis politiskajiem spēkiem. Te vajag "re-startu", līdz ar to Grīnvalds pirmdien tika atlaists no amata," viņš sacīja, vienlaikus piebilstot, ka Grīnvaldam divas nedēļas ir slimības lapa.

Tāpat Jenzis pauda izbrīnu, ka Grīnvalds ir izvēlējies "melnā PR" metodi tā vietā, lai šo jautājumu risinātu tiesiskā ceļā. 

Kā ziņots, pērnā gada pavasarī RTAB tika ierauts korupcijas skandālā, kad KNAB sāka kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu. Tika pieļauts, ka RTAB līdzekļi varētu būt izmantoti "Saskaņas" priekšvēlēšanu tēriņiem.

Tobrīd RTAB valdē strādāja Rīgas domniece Jermoloviča, domnieks Maksims Tolstojs (S) un Grīnvalds, taču drīzumā gan Jermoloviča, gan Tolstojs amatus atstāja.

Uz augšu