Slimnīcas vadītājs: Pacientu ķirurģiskās ārstēšanas apstākļi Onkoloģijas centrā ir nepieņemami

Latvijas Onkoloģijas centrs Hipokrāta ielā 4.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Pacientu ķirurģiskās ārstēšanas apstākļi Latvijas Onkoloģijas centrā ir nepieņemami un neatbilstoši mūsdienīgas medicīnas prasībām, tāpēc tiek vērtēta iespēja pārvietot ķirurģijas vienības uz blakus esošā stacionāra "Gaiļezers" jauno operāciju bloku, intervijā Latvijas Televīzijai atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Slimnīcas vadītājs noraidīja publiski izskanējušās bažas par iespējamu Onkoloģijas centra likvidāciju, uzsverot, ka tieši pretēji - tiek domāts par tā mērķtiecīgu attīstību.

"Nekādas runas par likvidāciju nav iespējamas. Tas būtu tāpat kā apgalvot, ka tuvākajos gados Latvijā vairs nebūs onkoloģisko pacientu," viņš uzsvēra. Onkoloģisko pacientu skaits, ņemot vērā ārstniecības metožu attīstību, tikai palielinās, norādīja Paeglītis.

Vienlaikus slimnīcas vadītājs sacīja, ka tiek aktīvi domāts un plānots, kā nodrošināt onkoloģisko pacientu ārstniecību tuvākos desmit un piecpadsmit gadus. "Un faktiski mēs redzam, ka tikai ar Onkoloģijas centra iespējām tas vairs nav realizējams," atzina Paeglītis.

Viņš uzsvēra, ka onkoloģiskie pacienti jau šobrīd tiek ārstēti ne tikai Onkoloģijas centra ēkā, bet visā Austrumu slimnīcā, tostarp, stacionārā "Gaiļezers" un Tuberkulozes un plaušu slimību centrā.

Turklāt, onkoloģisko pacientu ķirurģiskās ārstēšanas apstākļi Onkoloģijas centrā ir nepieņemami un neatbilstoši mūsdienīgas medicīnas prasībām, atzina Paeglītis. "Tai pat laikā, stacionārā "Gaiļezers" ir jauns operāciju bloks. Patlaban tiek vērtēts, vai ir iespējams un kāds būtu rezultāts, ja ķirurģijas vienības pārvietotu uz šo stacionāru un visas operācijas vai daļu no operācijām papildus veiktu tur," viņš atklāja.

Viņš arī minēja, ka viens no stacionāra "Gaiļezers" korpusiem tiek intensīvi rekonstruēts un tajā būs mūsdienīgas palātas ar visām nepieciešamajām komunikācijām. "Ja mēs tur varēsim ārstēt onkoloģiskos pacientus, es domāju, ka visi būs tikai ieguvēji," uzsvēra Paeglītis.

Lūgts komentēt atsevišķu ārstu publiski izteiktu kritiku par pārmaiņām, Paeglītis pauda pārliecību, ka tās ir vairāk emocijas un viņš saprot, ka katrs ir pieradis strādāt savā kabinetā, operāciju zālē. Tomēr Paeglītis ir pārliecināts, ka sarunas, kas tiek vestas ar Onkoloģijas centra personālu, vainagosies ar rezultātu.

Slimnīcas finanšu dati par aizvadīto gadu vēl nav publiski pieejami, bet 2018.gadā, saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju, ārstniecības iestādes apgrozījums pieauga par 20%, sasniedzot 118,51 miljonus eiro, savukārt zaudējumi veidoja 5,9 miljonus eiro. 2018.gadā slimnīcā kopumā tika nodarbināti 4422 darbinieki.

Slimnīcas pacientu parāds sasniedzis piecus miljonus eiro, liecina slimnīcas apkopotie dati.

Aktuālākās ziņas