Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) padomnieks Mārtiņš Drēģeris aģentūrai LETA norādīja, ka tik "ekstravagants" piedāvājums no Bondara puses nav dienaskārtībā. Viņš atzīmēja, ka šāda rīcībā nekādi nepalīdzēs risināt situāciju. Tāpat Drēģeris atklāja, ka Latvija turpina ar diplomātiskiem un tiesiskiem līdzekļiem strādāt, lai sekmētu Misānes atgriešanu Latvijā.
Savukārt aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē savai Dānijas kolēģei Trīnei Bramsenai esot atgādinājis un izskaidrojis par nepieciešamību atbrīvot Kristīni Misāni, liecina ministra ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".
LETA jau vēstīja, ka Dānijas tiesa pagājušajā mēnesī nolēma paturēt apcietinājumā valstī aizturēto Misāni. Tiesas sēdē tika lemts par Misānes paturēšanu apcietinājumā vai atbrīvošanu, jo DĀR nebija viņu pārņēmusi iepriekš noteiktajā 30 dienu termiņā.
Sievietes pārstāvji apgalvoja, ka tiesa sākotnēji nolēma Misāni atbrīvot, taču Dānijas prokuratūra nekavējoties cēla pretprasību. Dānijas prokuratūra argumentējusi savu rīcību ar to, ka DĀR ir garantējusi Misānei vietu cietuma kamerā kopā ar 18 citām ieslodzītajām, kur viņai būtu nodrošināti 4,4 kvadrātmetri personīgās telpas.
Misānes pārstāvji stāstītā, Dānijas prokuratūra patlaban "ar visiem iespējamiem līdzekļiem mēģina panākt, lai Misāni izdotu Dienvidāfrikai". Ņemot vērā minēto, no 8.februāra Misāne apcietinājuma vietā sāka badastreiku. Tā mērķis ir pievērst uzmanību Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesībām, kas aizliedz izdošanu uz trešajām pasaules valstīm.
Dānijas prokuratūra iepriekš bija informējusi Misānes pārstāvjus, ka sievieti plānots izdot DĀR 12.februārī, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par pašas bērna nolaupīšanu un citām apsūdzībām. Izdošana bija plānota divas dienas pirms Dānijas apgabaltiesā 14.februārī paredzēts pieņemt lēmumu par Misānes iespējamo atbrīvošanu.