"Neviens mūs nepārbaudīja arī Stambulā." Latvieši par lidojumu kopā ar koronavīrusa skarto irāni reisā Stambula-Rīga

virus

FOTO: STRINGER / REUTERS

Četru cilvēku grupa atgriezās Rīgā no atpūtas Āzijas valstīs un nemaz nenojauta, ka reisā ir arī "Covid-19" slimnieks. Ceļotājus pārsteidz, cik lēni darbojas iestādes, jo vairāk nekā diennakts laikā neviens no atbildīgajiem dienestiem ar pasažieriem vēl nebija sazinājies, vēsta TV3 Ziņas.

Tūristi par to, ka trešdien, 26. februārī, Rīgā viņi atgriezās ar to pašu reisu, kurā bija koronavīrusa pārnēsātājs, uzzinājuši vien ceturtdien.

"Īstenībā nekas dīvains nebija, neviens mūs nepārbaudīja, temperatūras nemērīja, arī Stambulā.

Viss bija ļoti mierīgi. Visās lidostās, mēs kaut kādas četras izlidojām pēdējo dienu laikā, ir uzraksti: ja kāds jūtas slikti, tad var vērsties, un šajā reisā no Stambulas neviens nešķaudīja un neklepoja. Tā kā nebija nekā aizdomīga," raidījumam pastāsta lidmašīnas pasažiere Inese.

Līdz ceturtdienas, 27. februāra, vidum neviena institūcija ar ceļotājiem nebija sazinājusies. Ceļotāji telefonsarunā raidījuma žurnālistiem apgalvoja, ka jūtoties labi, taču ir gatavi arī iziet nepieciešamās veselības pārbaudes, vienlaikus akcentējot, ka, viņuprāt, panika par vīrusu esot pārspīlēta.

"Es domāju, ka tas ir šausmīgi pārspīlēti. Es nezinu. Mēs mēnesi nodzīvojām Āzijā. Tur vispār neviens ausi pat neceļ par to koronavīrusu. Mums ir šausmīgi pārspīlēta tā uztvere. Un ar labu imunitāti, es nedomāju, ka es būtu riska grupā saslimt un nomirt. Mēs, protams, pavērosim sevi, bet es negribu no tā paniku taisīt," teic reisa pasažiere.

"Es tikai no jums uzzinu, ka mēs tiekam meklēti. Es neticu, ka varēs savākt visus cilvēkus. Un iedomājieties, cik lielas iespējas mums jau bija šodien kādu inficēt, jo es, piemēram, jau biju darbā, veikalā, slimnīcā mēs bijām iebraukuši rentgenu nodot plaušām. Iedomājieties, kādu areālu mēs jau esam apbraukājuši. Tie esam tikai mēs ar vīru. Mūsu kolēģi, ar ko mēs lidojām, ir no Liepājas. Viņi jau Liepājā ir bijuši viss kaut kur. Tas taču nav reāli," pauž pasažiere.

Askolds, kurš arī ir viens no šī reisa pasažieriem, pieļauj iespēju, ka lidmašīnā redzējis saslimušo Irānas pilsoni.

Zināms, ka saslimusi arī viņa meita, taču Igaunijas puse saslimušo vecumu neatklāj, tādēļ nav iespējams pārliecināties, vai ceļotāja sastaptie ārzemnieki bijuši tie paši, kas saslimuši:

"Viņa izskatījās gadus trīs veca. Gulēja uz pleciem viņam. Viņš kāpa ārā, viņa gulēja ar vaļā acīm."

Saslimušais irānis no lidostas Rīga ar mikroautobusu devies uz Rīgas centru, tad ar "Lux Express" autobusu uz Tallinu, kur sajuties slikti.

Pēc piestāšanas Tallinā autobuss tālāk devies uz Sanktpēterburgu. "Lux Express" akcentē, ka autobuss esot iztīrīts un, tiklīdz saņemtas ziņas par saslimušo, "noņemts no trases", norāda raidījums.

Video: TV3 Ziņu sižets