Ziemeļīrijā reģistrēts pirmais saslimšanas gadījums ar koronavīrusu

Иллюстративное фото

FOTO: Claudio Furlan / AP

Ziemeļīrijas Sabiedriskās veselības aģentūra ceturtdien, 27. februārī, apstiprinājusi pirmo reģistrēto saslimšanas gadījumu Ziemeļīrijā ar koronavīrusu Covid-19, ziņo masu mediji.

Par to tika paziņots preses konferencē Belfāstā, kur aģentūras pārstāvis paziņoja, ka slimniekam veiktais pirmais tests ir bijis pozitīvs, bet otrs tiks veikts Anglijā, lai saņemtu apstiprinājumu, vēsta portāls "Baltic-Ireland".

Aģentūras vadītājs Dr. Maikls Makbraids informēja medijus, ka slimnieks ir pieaugusi persona, kura no ceļojuma uz Itālijas ziemeļiem atgriezās Ziemeļīrijā caur Dublinas lidostu.

Viņš atteicās sniegt informāciju par to, vai saslimušais no Dublinas uz Belfāstu ceļojis ar sabiedrisko transportu, kā arī to, vai perosna ir vīrietis vai sieviete, tikai apstiprināja, ka persona nav piedalījusies skolas ekskursijā.

Makbraids uzsvēra, ka nevēlas izraisīt nevajadzīgu satraukumu, sakot, ka cilvēki, kam ir bijusi gadījuma saskarsme ar inficēto personu, nav pakļauti augstam vīrusa izplatīšanās riskam.

Viņš informēja, ka veselības aizsardzības dienesti aktīvi darbojas un tiek pārbaudīts, vai ciešā saskarē ar inficēto personu ir bijuši citi cilvēki.

Speciālists piebilda, ka dienesti bija gatavojušies pirmajam inficēšanās gadījumam Ziemeļīrijā un jautājums bija tikai par to, “kad būs”, nevis par to “vai būs”.

"Mēs esam ieviesuši stingrus infekcijas kontroles pasākumus, kas ļauj mums nekavējoties reaģēt. Infekcijas ierobežošanai tiek izmantots mūsu veselības dienests un varu apliecināt sabiedrībai, ka esam sagatavoti."

Uz augšu