Autobuss Rīga-Tallina, kurā braucis koronavīrusa inficētais irānis, pēc tam devies uz Sanktpēterburgu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Pēc uzzināšanas, ka trešdien, 26. februārī, Igaunijā tika konstatēts pirmais koronavīrusa inficētais cilvēks, kurš Tallinā ieradās ar autobusu firmas "Lux Express" transportu, kompānija nolēmusi veikt papildus drošības pasākumus, ziņo portāls "Postimees".

Kompānija konsultējusies ar Igaunijas Veselības departamentu un veiks papildus drošības pasākumus, lai garantētu pasažieru turpmāko drošību un izvairītos no koronavīrusa turpmākās izplatīšanās.

"Mēs nekavējoties izsaucām krīzes komandu, kas sazinājās ar Veselības departamentu. Kopā veicām visus nepieciešamos drošības pasākumus," portālam "Postimees" atklāja "Lux Express" izpilddirektors Janno Pitsbergs.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka inficētais Irānas pilsonis ar aviokompānijas "Turkish Airlines" reisu Stambula-Rīga vispirms ieceļoja Latvijas galvaspilsētā. Pēc tam ar sabiedrisko transportu viņš devies uz Rīgas centru, lai ar autobusu dotos uz Tallinu. 

Autobusu kompānija "Lux Express" sazinājās ar visiem šī reisa pasažieriem un nodeva informāciju Veselības departamentam. Autobusa šoferis un viņa palīgs uz inkubācijas laiku ir atstādināti no amata pienākumu pildīšanas.

Minētājā autobusā tika veikta nepieciešamā uzkopšana un plkst. 21.30 tas devās uz Krievijas pilsētu Sanktpēterburgu. Veselības departaments apliecināja, ka bez inficētā irāņa, vīrusa turpmākā izplatīšanās esot maz ticama. 

"Lux Express" ir gatava izpirkt pasažieru biļetes, kuri tuvākajā laikā plāno atteikties npo braucieniem.