Par Covid-19 upuri kļuvis kāds Eiropas Parlamenta darbinieks

Ilustratīvs attēls.

FOTO: AFP / Scanpix

Par pirmo Covid-19 upuri svarīgākajās Eiropas Savienības (ES) institūcijās kļuvis kāds Eiropas Parlamenta (EP) darbinieks, kas Briselē miris pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu, aģentūrai AFP pirmdien pavēstījušas amatpersonas.

EP pārstāvis, kas apstiprināja šīs ziņas un izteica līdzjūtību, pavēstījis, ka mirušai piederējis pie "ārējā personāla" un ka saskaņā ar sākotnējo informāciju viņa nāvi izraisījis koronavīruss.

Savukārt kāds avots EP pastāstījis, ka mirušais bijis vismaz 40 gadus vecs Itālijas pilsonis, kas bijis nodarbināts EP IT dienestā.

Jau iepriekš ziņots par vairākiem inficēšanās gadījumiem EP, Eiropas Komisijā (EK) un Eiropadomē. Inficēto vidū ir arī ES breksita sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē, kurš šobrīd atrodas karantīnā dzimtajā Francijā.

Daudzi ES institūciju un aģentūru darbinieki šobrīd strādā attālināti, kamēr Beļģijas slēgusi savas robežas, skolas, bārus un restorānus, kā arī aizliegusi masu pulcēšanos, bet tiem, kas bez vajadzības atrodas ārpus savām mājām, draud sodanauda.