T 25.11.2020.

Zemes stunda jau šovakar! Padomi tās sagaidīšanai kopā ar tuviniekiem

Gaismas Pils Zemes Stundas laikā.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Jau šo sestdien, 28. martā,  plkst. 20:30  Pasaules Dabas Fonds un akcijas partneris Latvijā Tetra Pak aicina ikvienu  uz stundu izslēgt gaismu savās mājās, tādējādi simboliski paužot atbalstu dabas daudzveidības saglabāšanai.

Izslēdz gaismu Zemes stundā! 

28. martā plkst. 20.30 vienu stundu pavadi sveču gaismā, lai simboliski paustu nostāju par dabas daudzveidības saglabāšanu un aizvien pieaugošām citu vides jautājumu aktualitātēm! Zemes stunda var būt laiks individuālām pārdomām un sarunām ģimenes lokā. Noklausies dziesmu World On Our Shoulders a capella grupas Latvian Voices un draugu koru izpildījumā, pievieno savu balsi planētai un iestājies par dabu, parakstoties! Dalies ar savu Zemes stundu sociālajos tīklos!

Dodies dabā atbildīgi! 

Pastaigas svaigā gaisā var uzlabot gan fizisko, gan garīgo pašsajūtu. Daba mostas, un šis ir īstais brīdis, lai izpētītu tuvējo apkārtni vai dotos pārgājienā citviet. Dabas aizsardzības pārvalde iesaka izvēlēties mazāk populārus apskates objektus. Kopā aicinām būt atbildīgiem pret līdzcilvēkiem un dabu! Ņem līdzi arī maisu, velc cimdus un pacel atkritumus! Atceries - dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!

Iedvesmojies, neizejot no mājas!

Pagatavo tēju, iekārtojies ērtā krēslā un piedzīvo mūsu planētas dabisko skaistumu iespaidīgajā "Netflix" dokumentālajā raidījumā "Our Planet, kas tapis sadarbībā ar WWF un vēsta par klimata pārmaiņu sekām. Baudi krāšņus dabas skatus arī raidījumos "Night On Earth" un "Planet Earth" vai iegrimsti sen kārotas grāmatas pasaulē.

Sarīko spēļu turnīru! 

Noslauki putekļus no iecienītākajām galda spēlēm vai spēlē tās internetā, piemēram, pdf.lv sadaļā "Testi & spēles". Laiks improvizēt - īpaši bērniem patīk izdomāt, gatavot vai zīmēt spēles. Pavadi dienu draudzīgā konkurencē ar saviem mīļajiem!

Atbrīvo laimes hormonus!

Atskaņo savu iecienītāko podkāstu, audiogrāmatu vai plejlisti. Izmanto laiku, lai ievērotu ilgtspējīgāku un veselīgāku dzīvesveidu - dodies pastaigā, skrien un izmēģini vingrojumus, kas tev sagādā prieku! Sportam smelies idejas internetā, izmēģini tiešsaistē piedāvātās sporta nodarbības!

Iestādi augus! 

Garšaugu audzēšanai uz virtuves palodzes ir vairāki ieguvumi - zaļumi ir vienmēr svaigi, turklāt tie atsvaidzina arī interjeru. Veic pavasara darbus piemājas košumaugu dārziņā!

Ceļo un apmeklē muzejus!

Laiks izmantot virtuālās tūres pasaules poulārāko muzeju ekspozīcijām un izstādēm un iepazīt arī pašmāju kultūras notikumus (izstādes, grāmatas, koncertus) galvaspilsētas #Ēkultūra piedāvājumā.

Vēro pavasara vēstnešus - putnus! 

Durbes jūras ērgļu ligzdā 12. martā tika novērota pirmā ola, ko šobrīd cītīgi pieskata ērgļu pāris Milda un Raimis. Ielūkojies šo reto putnu ikdienā un, iespējams, arī tu sajutīsi koku galotņu vēja brāzmas vai apmeklē savai mājvietai tuvāko putnu vērošanas vietu!

Gatavo un sniedz priekšmetiem otru elpu! 

Iegūsti jaunas prasmes - pagatavo kopšanas un tīrīšanas līdzekļus, piešķir otru elpu kādam priekšmetam! Ziedo nevajadzīgās lietas!

Vakariņo sveču gaismā! 

Īstais laiks, lai iemācītos pagatavot kādu īpašu, dabai draudzīgu recepti. Izmēģini jaunu veģetāru ēdienu, esi radošs un pagatavo gardu maltīti no ēdienu atlikumiem. Ilgtspējīgu jūras velšu ēdienu gatavošanai izmanto Pasaules Dabas Fonda Zivju gidu.

Redaktors iesaka