"Facebook" piedāvā 100 miljonus dolāru pandēmijas dēļ cietušajiem medijiem

Marks Zakerbergs

FOTO: Stephen Lam / REUTERS

Uzņēmums "Facebook" pirmdien pavēstīja, ka ziedo 100 miljonus dolāru atbalstam ziņu medijiem visā pasaulē, kas cietuši pandēmijas dēļ, uzņēmuma pārstāvjiem uzsverot, ka ir nepieciešama uzticama informācija par krīzi.

"Ziņu industrija strādā ārkārtējos apstākļos, lai gādātu, ka cilvēki Covid-19 pandēmijas laikā ir informēti," norādīja "Facebook" globālās mediju partnerības programmas direktore Kempbela Brauna.

"Laikā, kas žurnālistika ir vajadzīga pat vairāk nekā jebkad agrāk, ieņēmumi no reklāmām sarūk vīrusa ekonomiskās ietekmes rezultātā. Vietējie žurnālisti cieš sevišķi smagi laikā, kad cilvēki vēršas pie viņiem pēc kritiski svarīgas informācijas, lai gādātu, ka viņu draugi, ģimenes un kopienas ir drošībā."

Jaunā finansējuma ietvaros 25 miljoni dolāru tiks piešķirti ārkārtas stipendijām ar "Facebook" Žurnālistikas projekta starpniecību, bet vēl 75 miljoni tiks piešķirti mārketinga programmām, lai "nodotu naudu ziņu medijiem visā pasaulē", teikts paziņojumā.

Uzņēmums arī norādīja, ka piedāvās stipendijas "vissmagāk cietušo valstu izdevējiem, kuriem palīdzība nepieciešama visvairāk".

Pēdējo mēnešu laikā "Facebook" un "Google" aktivizējušas palīdzības programmas medijiem, šādi reaģējot uz pārmetumiem par to dominējošo lomu tīmekļa reklāmu jomā, kā dēļ medijiem kļuvis sarežģīti gūt peļņu no savām digitālajām operācijām.

Uz augšu