"Mēs visi atrodamies vienā laivā, bet dažiem ir jāairē." Latvijas prezidenta sieva aicina iedzīvotājus saudzēt medicīnisko personālu

Andra Levite

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite aicina iedzīvotājus saudzēt medicīnisko personālu, būt godīgiem un atklātiem pret viņiem, nemelot.

Video uzrunā sabiedrībai, Valsts prezidenta kundze uzsver, ka patlaban "mēs visi atrodamies vienā laivā, bet dažiem ir jāairē", aicinot saudzēt medicīnisko personālu.

"Ja viņi saslims un mums iztrūks, tad es ar savu 30 gadu pieredzi slimnīcā varu apgalvot, ka pacientu, kurš būs saslimis ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 smagā formā un kuram būs nepieciešams skābeklis, nebūs viegli pieslēgt pie elpošanas aparatūras. Tur ir vajadzīga medicīniska izglītība," uzsvēra prezidenta dzīvesbiedre.

Tāpat viņa aicina uzklausīt pareizos ziņu avotus un sekot līdzi infektologu ieteikumiem. Viņa norādīja, ka Pasaules Veselības organizācija uzklausa un izplata zinātniskas atziņas no tādiem institūtiem kā "L’Institut Pasteur" Parīzē, "Das Robert Koch-Institut" Berlīnē un ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes Mērilendā, kas gadiem ilgi nodarbojas ar visdažādākajām infekcijas slimībām visā pasaulē. 

"Arī mūsu veselības iestādes seko šīm zinātniskajām atziņām," uzrunā akcentēja Levite.

Viņa pauda, ka šodienas racionāli domājošam cilvēkam sagādā diskomfortu nodot savu pašnoteikšanos cita rokās. Levite atgādināja, ka, iekāpjot lidmašīnā, cilvēki uzticas pilotiem, tomēr, kad nepieciešama operācija, "mēs paļaujamies uz ķirurgiem, anesteziologiem un operācijas māsiņām". Tāpēc arī šodien Covid-19 gadījumā vajadzētu paļauties uz ekspertiem.

Valsts prezidenta dzīvesbiedre uzsvēra, ka medicīniski grūtie laiki cilvēces vēsturē vai cilvēku dzīvē nav bijuši mūžīgi. "Roberts Kohs atklāja vakcīnu pret tuberkulozi, Edvards Dženners sāka potēt pret bakām. Arī šodien zinātnieki visā pasaulē diendienā, 24 stundas meklē medikamentus un vakcīnu pret Covid-19. Dosim viņiem līdzekļus, un viņi atradīs," pauda Levite.

Uzrunas beigās viņa norādīja, ka no sabiedrības netiek prasīts daudz - mazgāt rokas, ieturēt distanci un palikt mājās. Viņa pateicās tiem, kuri stājas pretim jaunajam vīrusam, kā arī tiem, kuri izturas atbildīgi un apzinīgi.

"Es jums visiem novēlu šajos īpatnējos laikos sagaidīt un izjust Lieldienu prieku," sacīja Valsts prezidenta dzīvesbiedre.