"Būtu jāsaglabā konsekvence." JKP skeptiska par iespēju nodrošināt tiesības reģistrēt viendzimuma partnerattiecības

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
13.Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans.
13.Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans. Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir skeptiska par iespēju Latvijā nodrošināt tiesības reģistrēt viendzimuma partnerattiecības, aģentūrai LETA sacīja JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

Feldmans norādīja, ka vēl 2019. gadā Saeima noraidīja iniciatīvu par Kopdzīves likuma ieviešanu, tāpēc arī jautājumā par iespēju reģistrēt viendzimuma partnerattiecības būtu jāsaglabā konsekvence.

Deputāts norādīja, ka jautājumā par Kopdzīves likuma ieviešanu JKP bija paudusi savu pozīciju un arī šajā jautājumā JKP viedoklis ir skeptisks.

"Tas ir juridisks un konstitucionāls jautājums," teica Feldmans, gan piebilstot, ka vienlaikus JKP neiejaucas tajā, ko katrs dara mājās.

Kā ziņots, sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par iespēju reģistrēt viendzimuma partnerattiecības.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Raimonds Petrovics. Parakstu vākšana sākta 9.martā.

Iniciatīvā uzsvērts, ka iespēja legāli reģistrēt viendzimuma partnerattiecības ir vienlīdzības jautājums visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tai skaitā arī Latvijā. Patlaban viendzimuma pāriem legālu atzīšanu piedāvā 47 valstis, no kurām 27 ietilpst Eieorpas Savienības (ES) Padomē. Pirmā valsts pasaulē, kas atļāva viendzimuma pāriem slēgt civilo savienību, bija Dānija, kas par šādu soli izšķīrās 1989. gadā.

Petrovics atgādināja, ka diskusijās par viendzimuma pāru laulībām visasākās domstarpības parasti raisa priekšstati par to, kas ir laulība, bet nereti diskusijās Latvijā atklājas arī dziļi iesakņojusies homofobija un diskriminācija pret lesbietēm un gejiem no PSRS laikiem.

"Pašos pamatos šis ir jautājums par vienlīdzību likuma priekšā. Civila laulība, civila savienība vai reģistrētas partnerattiecības nozīmē tiesības, atbildību un garantijas, ko valsts sniedz pārim, kas atrodas stabilās attiecībās," norādīja Petrovics, paužot uzskatu, ka Latvijas valdība nedrīkst diskriminēt viendzimuma pārus un izslēgt tos no aizsardzības, kas tiek garantēta oficiāli atzītai laulībai starp vīrieti un sievieti.

Idejas aprakstā akcentēts, ka Latvijas valdībai jāturpina cīnīties pret diskrimināciju, kas balstīta uz seksuālo orientāciju, un jāveicina cieņpilna attieksme pret lesbietēm, gejiem un biseksuālām personām. Petrovica ieskatā tiesību piešķiršana viendzimuma pāriem neko neatņem atšķirīgu dzimumu pāriem, kas jau bauda šīs tiesības.

"Uzsveru, ka šīs tiesības nekļūs mazāk vērtīgas vai vājākas tikai tāpēc, ka tādas būs vēl vairākiem cilvēkiem. Mūsu sabiedrību veido indivīdu, attiecību un ģimeņu daudzveidība. Pienācis laiks to uzlūkot kā labu īpašību," pārliecināts Petrovics.

Līdzīga iniciatīva jau iepriekš tikusi iesniegta Saeimā, taču tā tika noraidīta.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu