Urbanovičs: Ja es būtu Bondara vietā, tad atkāptos no Budžeta vadības komisijas

Partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ja Saeimas deputāts un partijas "Saskaņa" līderis Jānis Urbanovičs būtu kolēģa, parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara (AP) vietā, viņš atkāptos no minētās komisijas vadības, tā Urbanovičs komentēja spēkā stājušos spriedumu par 15 miljonu eiro solidāru piedziņu no "Latvijas krājbankas" bijušajiem valdes locekļiem, kuru vidū ir arī Bondars.

Politiķis sacīja, ka Bondaram šajā situācijā pašam būtu jāizdara secinājumi, vienlaikus norādot, ka frakcija nerosinās viņu atcelt no minētā amata.

"Viņam pašam ir jāizdara secinājumi. Bondaram nav tas patīkamākais brīdis, un gulošus sist nebūtu kristīgi. Es viņa vietā noteikti atkāptos," teica deputāts.

Budžeta komisijas loceklis Vjačeslavs Dombrovskis (S) aģentūrai LETA norādīja, ka ar banku saistītās Bondara problēmas viņam un vēlētājiem bija zināmas jau iepriekš, tomēr tas nav traucējis viņu ievēlēt parlamentā, kā arī koalīcijai iecelt viņu par komisijas vadītāju.

"Tas, ka Bondars ir Budžeta komisijas priekšsēdētājs, nav opozīcijas lēmums, bet gan koalīcijas izvēle. Šodien tāpat kā visu pusotru gadu varēja uzdot šādus jautājumus - kāpēc koalīcija izdarīja šādu izvēli. Mēs redzam, ka nekas nav mainījies. Tāpēc neprognozēju, ka šodien pēc šīs atkārtotās ziņas par tiesas spriedumu koalīcija kaut ko mainīs," sacīja Dombrovskis.

Kā ziņots, Augstākās tiesas (Senāta) Civillietu departaments ir atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību par Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināta administratora "KPMG Baltics" prasība pret bijušajiem Latvijas Krājbankas valdes locekļiem par 15 366 981 eiro solidāru piedziņu, aģentūrai LETA pavēstīja Senāta pārstāve Rasma Zvejniece.

Līdz ar to minētais Rīgas apgabaltiesas spriedums ir stājies spēkā. Kasācijas sūdzības bija iesnieguši "Latvijas krājbankas" valdes locekļi un viņu pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2017.gada jūnijā nosprieda solidāri piedzīt zaudējumus vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā no atbildētājiem, kuri bez pietiekama saimnieciska pamatojuma esot izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus.

Pirmās instances tiesas spriedums tika pārsūdzēts, un lieta nonāca Rīgas apgabaltiesā, kas atstāja spēkā pirmās instances tiesas spriedumu.

Lietā kā atbildētāji ir septiņi bijušie likvidējamās "Latvijas krājbankas" valdes locekļi - Ivars Priedītis, 13.Saeimā ievēlētais Bondars, Dzintars Pelcbergs, Mārtiņš Zalāns, Andrejs Surmačs, Ilze Bagatska un Svetlana Ovčiņņikova. "TV3" ziņas pērn janvārī vēstīja, ka tiesa ir apķīlājusi Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt zaudējumus šajā lietā.

Aktuālākās ziņas