Iespējams iegādāties "Dzintara" parfimērijas un kosmētikas ražošanas iekārtas (1)

LETA
"Dzintars" logo
"Dzintars" logo Foto: LETA/ Zane Bitere

Maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš piedāvā iegādāties kompānijai piederošās parfimērijas un kosmētikas ražošanas iekārtas, teikts paziņojumā oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kompānijas maksātnespējas administrators aicina iesniegt rakstveida piedāvājumus par "Dzintaram" piederošās kustamās mantas lietu kopības iegādi, kas sastāv no parfimērijas un kosmētikas ražošanas iekārtām, kā arī transporta un citas mantas, veidojot kopumā 749 vienības. 

Sertificēta vērtētāja noteiktais kustamās mantas lietu kopības novērtējums ir 534 300 eiro. Pirkuma maksa ir apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Piedāvājums ir jāiesniedz līdz 2020.gada 19.jūnijam plkst.17 rakstveidā. 

Piedāvājumā jāiekļauj apliecinājums iegādāties kustamās mantas lietu kopību, norādot precīzu iegādes summu, kā arī apliecinājums par naudas līdzekļu esamību un izcelsmes legalitāti.

Pēc rakstveida piedāvājuma saņemšanas tiks nodrošināta iespēja klātienē iepazīties ar kustamās mantas lietu kopības sastāvu, atsevišķi vienojoties par apskates laiku.

Pirkuma līgums var tikt parakstīts ar personu, kura piedāvās augstāko pirkuma maksu, ja tas tiks saskaņots ar kreditoru kopumu Maksātnespējas likumā noteiktajā kārtībā. Administrators patur tiesības nenoslēgt pirkuma līgumu, ja piedāvājums nesatur iepriekš minētos apliecinājumus un/vai nav ekonomiski izdevīgs kreditoru kopumam.

Jau vēstīts, ka "Dzintara" kreditori iesnieguši prasījumus par kopumā 16,961 miljonu eiro, tostarp nodrošināto kreditoru prasījumi veido 4,025 miljonus eiro, bet nenodrošināto kreditoru prasījumi - 12,936 miljonus eiro.

Tāpat ziņots, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 2019.gada 12.novembrī pasludināja "Dzintaru" par maksātnespējīgu. 

Maksātnespējas process tika ierosināts pamatojoties uz kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa administratora Mareka Dika pieteikumu, vienlaikus izbeidzot tiesiskās aizsardzības procesu, jo tika konstatēts, ka "Dzintars" ilgāk nekā 30 dienas nepildīja ar kreditoriem saskaņoto tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu 2019.gada 25.aprīļa redakcijā un tiesai netika iesniegti kreditoru vairākuma akceptēti un saskaņoti plāna grozījumi.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 2016.gada 17.oktobrī ierosināja "Dzintara" tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka divas krīzes, no kurām viena bija 2008.gadā, bet otra 2014.gadā, veicinājušas "Dzintara" tradicionālo tirgu samazināšanos, pārdošanas apmēru kritumu un apgrozāmo līdzekļu trūkumu. Tādējādi uzņēmumam uzkrājušies parādi.

"Dzintars" 2017.gadā strādāja ar 6,284 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 1,766 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. 2018. un arī 2019.gada pārskati vēl nav iesniegti. Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds kompānijai 2020.gada 7.maijā bija 9,266 miljoni eiro. 

Kompānija "Dzintars" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,817 miljoni eiro. "Dzintara" patiesais labuma guvējs ir Iļja Gerčikovs.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu