Ozolu kūdras purvā vēl aizvien notiek ugunsgrēka dzēšanas darbi (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
kūla
kūla Foto: Jānis Vingris/TVNET

Visu nakti ilguši un svētdien, 31. maijā, aizvien turpinās ugunsgrēka dzēšanas darbi Ozolu kūdras purvā Kuldīgas novadā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Informāciju par ugunsgrēku VUGD saņēmis plkst. 15.23. Ugunsgrēka platība ir aptuveni četri hektāri.

Notikuma vietā strādā 19 ugunsdzēsēji, kā arī Valsts meža dienesta darbinieki. Uz vietas jau atrodas piecas autocisternas, bet sestā ir ceļā. Tāpat dzēšanas darbiem piesaistīti kvadracikli.

Ugunsgrēka vietā tiek apzināta situācija un sākti glābšanas darbi.

Purvā saimniekojošā uzņēmuma "Baloži & Ko" pārstāvis Artis Freibergs portālam "Kurzemnieks" sacīja, ka situācija lielā vēja dēļ ir neprognozējama un sarežģīta. Stiprais vējš dūmus pūš uz Mežvaldes un Kuldīgas pusi, un iedzīvotājiem ieteicams neturēt vaļā logus.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka tiesības strādāt Ozolu kūdras purvā uz 20 gadiem SIA "Baloži & Ko" ieguva 2005. gadā.

Uzņēmuma mājaslapā norādīts, ka Ozolu kūdras purvā tiek iegūta frēzkūdra un grieztā sūnu kūdra. Katru gadu vidēji tiek iegūts ap 100 000 kubikmetru frēzkūdras un 30 000 kubikmetri grieztās sūnu kūdras.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmums pērn strādāja ar 939 474 eiro apgrozījumu, kas bija par 9% mazāk nekā 2018. gadā, bet peļņa pieauga par 75% un bija 706 899 eiro.

"Baloži & Ko" īpašnieki ir Vācijas uzņēmums "OvL Kunststofftechnik" (50%), Heinriks Martens (25%) un Johanam Martenam piederošā SIA"Compaqpeat" (25%).

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu