Zināms, cik liela platība izdegusi Ozolu kūdras purvā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
VUGD automašīna. Ilustratīvs attēls.
VUGD automašīna. Ilustratīvs attēls. Foto: Jānis Škapars/TVNET

Ugunsgrēkā Kuldīgas novadā Ozolu kūdras purvā kopumā izdeguši aptuveni 84 hektāri, un atsevišķās vietās joprojām notiek gruzdēšana, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Šorīt teritorija tika apsekota ar dronu.

Jau ziņots, ka informācija par ugunsgrēku kūdras purvā VUGD saņēma sestdienas pēcpusdienā.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka lielā platībā deg augšējais kūdras slānis. Spēcīgā vēja ietekmē uguns strauji izplatījās meža virzienā.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi norisinājās divos virzienos - mežs tika sargāts no liesmām, bet degošais purvs - dzēsts.

Lai kavētu ugunsgrēka izplatīšanos, uzņēmuma traktortehnika kūdras purvā veidoja platas ejas. Sestdien un svētdien dzēšanas darbos no gaisa bija iesaistīts Gaisa spēku helihopters. Neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistītajiem izdevās mežu nosargāt no uguns liesmām.

Degšana un gruzdēšana norisinājās atsevišķās vietās kūdras purvā. Paralēli policijas darbinieki apzināja tuvāko māju iedzīvotājus un informēja viņus par iespējamo bīstamību un drošības pasākumiem.

Abas dienas dzēšanas darbos piedalījās liels skaits cilvēku un tehnikas. Notikuma vietā strādāja arī Valsts policijas, Kuldīgas pašvaldības policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un brīvprātīgie.

VUGD vakar steidzās uz izsaukumu Rīgā netālu no Baložiem, kur grūti pieejamā apvidū dega meža zemsedze viena hektāra platībā. Notikuma vietā strādāja 32 ugunsdzēsēji, astoņas autocisternas un divi kvadricikli. Patlaban ugunsgrēks lokalizēts, bet dzēšanas darbi atsāksies pirmdien no rīta pēc nepieciešamības. 

Svētdien saņemts izsaukums uz Amatas novada Nītaures pagastu, kur dega mežs 2,7 hektāru platībā. Pēc vairākām stundām sadarbībā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem ugunsgrēks likvidēts.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu