Mērsragā 17 gadus vecs dzērājšoferis ar zagtu auto izraisījis avāriju

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Šonakt Mērsragā nepilngadīgs jaunietis alkohola reibumā izraisījis avāriju ar zagtu automašīnu, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Ap plkst. 0.50 Mērsragā, Ozolu ielā, jaunietis, vadot transportlīdzekli, iebrauca stabā, bojājot laternu un elektrības sadales skapi. Avāriju izdzirdēja Mērsraga iedzīvotājs, kurš devās uz notikuma vietu un, redzot, ka jaunietis kāpj ārā no automašīnas, viņu apturēja un izsauca VP amatpersonas.

Likumsargi, ierodoties notikuma vietā, noskaidroja, ka 17 gadus vecais jaunietis vadījis transportlīdzekli, būdams 2,2 promiļu alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Skaidrojot automašīnas izcelsmi un īpašnieku, noskaidrots, ka automašīna "Opel" ir nozagta, par ko pats automašīnas īpašnieks vēl nebija zinājis. Automašīna bija nozagta no netālu esošas nožogotas, bet neaizslēgtas teritorijas Mērsragā. Savukārt transportlīdzeklī atradās automašīnas atslēgas, kas atviegloja zaglim aizbraukšanu.

VP Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļā par notikušo ir sākts kriminālprocess par automašīnas zādzību un par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Tāpat ir pieņemts administratīvā pārkāpuma lēmums par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu un trešās personas mantas - laternas un elektrības sadales skapja - bojāšanu.

Saskaņā ar Krimināllikumu par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Uz augšu