Pk 4.12.2020.

Uz Armēnijas un Azerbaidžānas robežas kritušu divi karavīri

FOTO: AFP / Scanpix

Incidentā uz Armēnijas-Azerbaidžānas robežas svētdien krituši divi azerbaidžāņu karavīri, paziņojusi Baku.

Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija ziņoja, ka Armēnijas spēki uzbrukuši no Tavušas reģiona, izmantojot artilēriju.

Ministrija norādīja, ka Azerbaidžānas karavīri veikuši pretuzbrukumu un armēņi atkāpušies.

Sadursmēs nogalināti divi Azerbaidžānas karavīri un pieci ievainoti, informēja ministrija.

Erevāna savukārt apsūdzēja Baku par artilērijas izmantošanu uzbrukumā, kura mērķis bijusi armēņu pozīciju ieņemšana.

Armēnijas Aizsardzības ministrija apgalvoja, ka viņiem izdevies aizdzīt Azerbaidžānas karavīrus, kuri cietuši zaudējumus.

Ministrija ziņoja, ka incidentā neviens Armēnijas karavīrs nav gājis bojā.

Azerbaidžānas un Armēnijas starpā valda naidīgas attiecības kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, kad tika izcīnīts karš par Kalnu Karabahas reģionu.

Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma ir "de facto" neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekad nav kontrolējusi Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju. Arī starptautiskā sabiedrība uzskata Kalnu Karabahu par daļu no Azerbaidžānas un neviena valsts nav atzinusi šo reģionu par neatkarīgu valsti.

Kalnu Karabaha savu neatkarību pirmo reizi pasludināja 1991.gadā. Tās atdalīšanās no Azerbaidžānas veicināja kara izraisīšanos starp Azerbaidžānu un Armēniju. Karā dzīvību zaudēja aptuveni 35 000 cilvēku, un vairāk nekā miljons cilvēku abās valstīs bija spiesti pamest savas mājas.

Kalnu Karabahā sadursmes starp azerbaidžāņu un armēņu spēkiem nav retums, taču šodienas incidents noticis tālu no Kalnu Karabaha.

Aktuālākās ziņas