C 6.05.2021.

Ar automašīnām nobloķēja ceļu un nepakļāvās likumsargiem. Rosina sākt kriminālvajāšanu pret iepriekš sodītiem vīriešiem

Valsts policijas automašīna. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret iepriekš sodītiem vīriešiem par pretošanos policistiem Ventspils novada Vārvē, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušā gada 23. novembrī pēc pusnakts VP amatpersonas, uzraugot sabiedrisko kārtību un patrulējot pa Vārvi, pamanīja trīs personas, no kurām viena rādīja nepiedienīgus žestus un lamājās, pēc kā atteicās parādīt personu apliecinošus dokumentus. VP pieņēma lēmumu vīrieti aizturēt un nogādāt policijas iecirknī personības noskaidrošanai.

Brīdī, kad notika aizturēšana, kāds no vīriešiem piezvanīja Vārves iedzīvotājiem un izstāstīja situāciju, pēc kā uz notikumu vietu ieradās vairākas personas, kuras pieprasīja atbrīvot aizturēto, norādīja Šeršņova.

Pēc viņas stāstītā, personas ar savu automašīnu nobloķēja ceļu policijas transportam un nepakļāvās likumsargu likumīgajām prasībām - atteicās atbrīvot brauktuvi, izsaucot frāzes "Lai brauc virsū!", "Viņi jau tāpat mums virsū nevar braukt un neko nevar izdarīt", "Es neiešu malā".

Personas izrādīja pretošanos un pie aizturēšanas persona vairākas reizes ar kāju iesita policistiem pa krūškurvi un seju. VP amatpersonas, izmantojot speciālos aizturēšanas paņēmienus, aizturēja divas personas un nogādāja policijas iecirknī.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka abas personas atradās alkoholisko dzērienu ietekmē - 1,17 un 1,68 promiļu reibumā. Uz izmeklēšanas laiku vīriešiem tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Vīrieši jau iepriekš ir sodīti par dažāda veida likumpārkāpumiem.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par pretošanos varas pārstāvim, ja tas izpilda tam uzliktos dienesta pienākumus un ja tas izdarīts personu grupā, pielietojot vardarbību, pauda Šeršņova. 

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Pašlaik kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Soda apmēru noteiks tiesa, uzsvēra VP pārstāve.