T 20.01.2021.

Jelgavas prokurores, kura uztur apsūdzību traģisko mājdzemdību lietā, aizturēšana saistīta ar informācijas izpaušanu trešajām personām

Tiesa. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Jelgavas prokurores aizturēšana saistīta ar informācijas izpaušanu trešajām personām, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Tik daudz esot zināms viņam. Plašāk minēto viņš nekomentēja.

Ģenerālprokurors sacīja, ka par šo lietu var pateikt gandrīz to pašu, kas jau ir izskanējis. Viņš atgādināja, ka prokurore ir atstādināta no pienākumu pildīšanas, jo viņai piemērots drošības līdzeklis - aizliegums pildīt pienākumus.

Pēc viņa sacītā, tas šobrīd ir vienīgais drošības līdzeklis.

Stukāns arī sacīja, ka jāmaina darba organizācija saistībā ar finanšu noziegumu izmeklēšanu, prokuroriem ciešāk sadarbojoties ar izmeklētājiem.

Tas ir pirmais darbs, ko viņš grib paveikt. Prokurori tiks pārvietoti pie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes, blakus tai. Pēc viņa teiktā, šis jautājums jau gandrīz ir atrisināts.

"Un viņi kopā sēdēs no pirmās dienas pie krimināllietas un uzreiz noteiks izmeklēšanas plānu. Un nebūs domstarpību, ko izmeklētājs ir izdarījis vai nav," sacīja Stukāns, piebilstot, ka pirmajās dienās uzreiz ir jāsaprot, ko var izdarīt, godīgi tas jāatzīst un attiecīgi jārīkojas.

Vienlaikus Stukāns atzina, ka viņam ir jautājumi par pašu Ģenerālprokuratūru, proti, vai tiešām darba organizācijas nodrošināšanai ir vajadzīgi tik daudz prokurori. "Prokuroriem ir jāizmeklē konkrētas lietas. Un galvenais, ko es gribu panākt - lai prokurors iet palīgā izmeklētājam," viņš uzsvēra.

Stukāns teica, ka vēlas, lai darbs tiktu padarīts ātrāk un resursi koncentrēti uz svarīgākajām lietām. "Un tur, kur ir jau acīmredzami, ka nekad nekas netiks atklāts, lietu ir jānoliek plauktā un jāpasaka, ka nebūs. Nevajag melot sabiedrībai," norādīja Stukāns.

Video: "900 sekundes" intervija ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu

Kā ziņots, Korupcijas un novēršanas apkarošanas birojs (KNAB) šomēnes aizturējis Jelgavas prokuratūras prokuroru, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka biroja lietvedībā ir kriminālprocess, kurā iesaistītas prokuratūras amatpersonas. Lai iegūtu papildu pierādījumus un nekaitētu izmeklēšanas interesēm, KNAB patlaban plašāku informāciju nevarot sniegt.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētā Jelgavas prokuratūras prokurore ir Zinaīda Egle.

Egles amatpersonas deklarācija liecina, ka viņa darbu prokuratūrā sākusi 2000. gadā kā prokurora palīgs. Pašlaik viņa uztur apsūdzību lietā, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi - mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva. Plānots, ka lietu tiesa turpinās skatīt rudenī.

Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā informācija liecina, ka prokurores laulātais ir Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aivars Egle, kurš ir saistīts ar vairākām sabiedrībā plašu rezonansi izraisījušām lietām. Piemēram, 2018.gada beigās Egle bijušajai Jelgavas bērnu aprūpes centra vadītājai Maijai Neilandei par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu un ļaunprātīgu aizbildņa tiesību izmantošanu piemēroja 2500 eiro sodu.

Aktuālākās ziņas