Covid-19 uzņem apgriezienus Baltijas valstīs. Lietuvā reģistrēts 21 jauns saslimušais, Igaunijā - 5

Covid-19. Ilustratīvs attēls

FOTO: AFP/SCANPIX

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 21 cilvēkam, Igaunijā inficēšanās ar Covid-19 atklāta pieciem cilvēkie, vēstī valstu Veselības departamenti.

Lietuvā inficēšanās ar šo vīrusu konstatēta kopumā 2252 cilvēkiem, toties slimnieku skaits Igaunijā sasniedzis 2152.

No 21 jaunatklātā gadījuma piecos gadījumos inficēšanās notikusi ārzemēs. Kauņā divi gadījumi saistīti ar kādu ekskursiju, ar kuru jau saistīti pavisam 13 inficēšanās gadījumi, bet viens gadījums - ar galda tenisa turnīru, ar kuru saistīti pavisam trīs gadījumi. Divi inficētie ir Kauņas filharmonijas koristi. Viļņā trīs gadījumi saistīti ar uzliesmojumu Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra darbinieku vidū.

1670 cilvēkiem apstiprināta atveseļošanās.

Pagājušajā diennaktī veiktas 1848 analīzes, bet pavisam Lietuvā veiktas 552 024 analīzes.

Ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 Lietuvā miris 81 cilvēks, bet vēl 13 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits. Pagājušajā diennaktī slimība nav prasījusi jaunus upurus.

No pagājušajā diennaktī pieciem Igaunijā konstatētajiem inficēšanās gadījumiem trīs atklāti Tartu iedzīvotājiem. Viens gadījums saistīts ar infekcijas perēkli naktsklubā "Shooters", ar kuru saistīti jau pavisam 13 inficēšanās gadījumi.

Abi pārējie inficēšanās gadījumi atklāti Tallinas iedzīvotājiem.

Nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Igaunijā pagājušajā diennaktī nav reģistrēti. Pavisam Igaunijā ar šo slimību miruši 63 cilvēki.

Igaunijā kopumā veikti 125 619 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Sestdien veiktas 382 analīzes.

Aktuālākās ziņas