Irāna nemaksās kompensācijas notriektās Ukrainas pasažieru lidmašīnas upuru tuviniekiem

FOTO: EPA/Scanpix

Irāna nemaksās kompensācijas janvārī notriektās Ukrainas pasažieru lidmašīnas upuru radiniekiem, paziņojis Irānas Centrālās apdrošināšanas organizācijas vadītājs.

Ukrainas pasažieru lidmašīna "Boeing 737" ar 176 cilvēkiem nogāzās 8.janvārī pie Teherānas dažas stundas pēc Irānas raķešu trieciena ASV bāzēm Irākā, kas bija sarīkots, atbildot uz 3.janvārī notikušo ASV gaisa spēku triecienu Irākā, kurā tika nogalināts Irānas ģenerālis un vēl deviņi cilvēki.

11.janvārī Teherāna atzina, ka kļūdas dēļ Ukrainas lidmašīnu notriekusi Irānas Revolucionārā gvarde.

Visi 176 cilvēki, kas atradās lidmašīnā, gāja bojā.

"Lidmašīna bija apdrošināta Ukrainas un Eiropas firmās un tādēļ viņiem būtu jāsedz zaudējumi," paziņoja Irānas Centrālās apdrošināšanas organizācijas vadītājs Gholams Reza Soleimani, piebilstot, ka Irānas apdrošinātāji nav nekādi saistīti ar negadījumu.

Jūlija vidū publiskotajā Irānas noslēguma ziņojumā par avāriju teikts, ka kļūdaini noregulēts radars pretgaisa aizsardzības sistēmā bijusi galvenā "cilvēka kļūda", kas novedusi pie Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanas.

Irānas Ārlietu ministrija pagājušajā mēnesī "principā" piekrita segt Ukrainai nodarītos zaudējumus, bet norādīja, ka vēl ir vairāki tehniski un juridiski šķēršļi, kas jāatrisina.

Irāna ir nosūtījusi Francijai lidmašīnas "melnās kastes", kuras pašreiz tiek analizētas.