Dienu pirms "Baltijas ceļa" gadadienas notiks protesta gājiens gar Baltkrievijas robežu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Paula Čurkste/LETA

Dienu pirms "Baltijas ceļa" gadadienas, 22.augusta vakarā no Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas robežu satikšanās punkta plkst.19 sāksies jaunatnes organizācijas "Protests" organizēts gājiens gar Baltkrievijas robežu.

Kā aģentūru LETA informēja biedrība "Latvijas Pilsoniskā alianse" direktore Kristīne Zonberga, solidarizējoties ar Baltkrievijas tautas brīvības un demokrātijas centieniem, Latvijas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties vēsturiskā "Baltijas ceļa" gadadienā 23.augustā, kad Lietuvā noritēs atbalsta akcija "Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai", bet dienu iepriekš - doties uz Latgali un pievienoties gājienam gar Baltkrievijas robežu.

Zonberga pavēstīja, ka akcija "Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai" būs solidaritātes ķēde no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas līdz Baltkrievijas robežai, kurā vienu no ceļa posmiem jāaizpilda dalībniekiem no Latvijas.

Latvijas pusē akcija sāksies 22.augusta vakarā Zilupes novadā, Pasienes pagasta Meikšānos, kad no valstu robežu krustpunkta jeb tā dēvētā Draudzības kurgāna plkst.19 sāksies gājiens gar Baltkrievijas robežu. Tā noslēgums notiks 23.augustā Krāslavas novadā Piedrujā, kur plkst.12 norisināsies solidaritātes akcijas atklāšanas pasākums.

No Piedrujas akcijas dalībnieki sāks ceļu uz Viļņu, kur jau Lietuvas pusē, apvienojoties ar tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas no visiem novadiem dosies uz akciju "Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai". Akcija Lietuvā sāksies 23.augusta plkst.19, un iedzīvotājiem tiks nodrošināts transports, lai ikviens interesents varētu piedalīties pasākumā, ievērojot epidemioloģiskos drošības nosacījumus un Lietuvas teritorijā lietojot arī sejas aizsargmaskas.

Dalībniekus no Latvijas var pieteikties, sekojot saitei " Latvijas iedzīvotāju dalību koordinēs "Latvijas Pilsoniskā alianse", kas ierādīs katram dalībniekam konkrētu vietu uz autoceļa Viļņa - Minska.

Savukārt, lai 22.augustā piedalītos gājienā gar Baltkrievijas robežu, iedzīvotāji ir aicināti pieteikties, sekojot saitei "

Kā norādīja Zonberga, līdzīgas solidaritātes akcijas notiks arī Igaunijā un Ukrainā, tās visas vienos tēmturis "#FreedomWay". Akcijas "Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai" un gājiena dalībnieki ir aicināti ņemt līdzi Baltkrievijas vai Latvijas karogu un ģērbties baltās drēbēs.

Akcija "Baltijas ceļš" notika 1989.gada 23.augustā, kad vairāk nekā divi miljoni latviešu, lietuviešu un igauņu sadevās rokās 600 kilometru garā ķēdē cauri Baltijas valstīm, apliecinot vienotību centienos pēc brīvības.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu