"airBaltic" vienojusies ar "Airbus" par atlikušo 28 lidmašīnu piegādi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lidsabiedrības "airBaltic" lidmašīna starptautiskajā lidostā "Rīga".
Lidsabiedrības "airBaltic" lidmašīna starptautiskajā lidostā "Rīga". Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" un starptautiskā aviācijas kompānija "Airbus" pārskatījušas "Airbus A220-300" piegāžu grafiku, vienojoties par atlikušo 28 lidmašīnu piegādi līdz 2024. gada sākumam, aģentūrai LETA pavēstīja "airBaltic" korporatīvās komunikācijas vadītāja Alise Briede.

Tostarp aviokompānija trīs "Airbus A220-300" lidmašīnas plāno saņemt līdz 2020. gada beigām.

Vienošanās arī paredz, ka "airBaltic" saglabā iespēju iegādāties vēl 30 šī paša tipa lidmašīnas papildus līdz šim pasūtītajām 50 lidmašīnām.

"airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss norādīja, ka nesenā krīze sniedza lidsabiedrībai iespēju ātrāk īstenot plānus lidojumus veikt tikai ar "Airbus A220-300" lidmašīnām. "Šis lēmums vienkāršo mūsu flotes uzturēšanu, kā arī mēs esam ieguvēji, pateicoties šo lidmašīnu papildu efektivitātei. Mēs turpināsim mūsu izaugsmi un pievienosim papildu kapacitāti, ko nodrošina jaunās lidmašīnas saskaņā ar biznesa plānu "Destination 2025 CLEAN"," viņš sacīja.

Gauss arī atzīmēja, ka "Airbus A220-300" darbības rādītāji pārsnieguši lidsabiedrības cerības, spējot uzrādīt labāku vispārējo veiktspēju, degvielas ekonomiju un ērtības gan pasažieriem, gan darbiniekiem. Jaunās lidmašīnas nodrošina pasažieriem platākus sēdekļus, lielākus logus, vairāk vietas rokas bagāžai, pilnveidotas labierīcības, kā arī ir veikti citi uzlabojumi.

"airBaltic" šobrīd ir 22 "Airbus A220-300" lidmašīnas.

Iepriekš aviokompānijas pārstāvji informēja, ka līdz 2020. gada beigām "airBaltic" flotē būs 26 "Airbus A220-300" lidmašīnas.

LETA jau ziņoja, ka "airBaltic" auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 503,281 miljons eiro, kas ir par 23,1% vairāk nekā 2018. gadā, taču kompānija cieta zaudējumus 7,729 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš. Aviokompānija prognozē, ka šogad tās apgrozījums būs mazāks nekā 200 miljoni eiro.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu