C, 29.09.2022.

"Ārsti strādā, lai glābtu viņa dzīvību." Jauna informācija par Navaļnija veselības stāvokli

Papildināts
LETA
"Ārsti strādā, lai glābtu viņa dzīvību." Jauna informācija par Navaļnija veselības stāvokli
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
Foto: Reuters/ScanPix

Omskas slimnīcas intensīvās terapijas nodaļas ārsti strādā, lai glābtu Alekseja Navaļnija dzīvību, pavēstīja slimnīca.

"Ārsti ne tik vien dara visu iespējamo, bet viņi tiešām strādā, lai glābtu viņa dzīvību," galvenā ārsta vietnieks Anatolijs Kaļinčenko sacīja žurnālistiem.

Pēc viņa teiktā, pirmajās minūtēs pēc Navaļnija atvešanas sākti intensīvi reanimācijas pasākumi, veikts liels skaits izmeklējumu.

​"Nav datu par insultu un infarktu, nav datu par infekcijas slimībām, tostarp par koronavīrusa infekciju," sacīja Kaļinčenko.

"Es atļaušos nelielu piesardzīgu frāzi, ņemot vērā stāvokli, kādā viņš tika atvests, ņemot vērā neskaidrību par pilnu diagnozi - ka mums ir izdevies viņu stabilizēt, tas, ka mums tagad ir tā klīniskā aina, kāda tā ir - mums tā ir piesardzīga, akurāti laba pazīme. Atgādināšu - pašreizējā minūtē," sacīja Kaļinčenko.

Viņš sacīja, ka ārstiem bijušas vairākas konsultācijas ar Krievijas vadošo medicīnas centru speciālistiem.

Mediķis atteicās izteikt pieņēmumus par Navaļnija veselības krīzes cēloņiem, norādot, ka tiek veikti testi, lai noteiktu diagnozi.

Krievijas Omskas apgabala Veselības ministrija ceturtdien, 20. augustā, apliecināja, ka Navaļnijs ir hospitalizēts, viņa stāvoklis ir stabils un smags.

"Šobrīd pacienta stāvoklis ir stabils un smags. Turpinās intensīvā terapija un apsekošana," pavēstīja ministrijas preses dienesta līdzstrādnieks.

Ziņu aģentūrai "Interfax" informēts avots sacījis, ka Navaļnijs bijis bezsamaņas stāvoklī, kad viņš nogādāts Omskas slimnīcā, un ka ārsti viņu pieslēguši pie plaušu mākslīgās ventilēšanas iekārtas, lai būtu maksimāli droši. Politiķis elpojis pats.

Jarmiša sociālajos tīklos noliedza apgalvojumus, ka Navaļnijs pirms izlidošanas no Tomskas būtu lietojis alkoholu.

"Redzu, ka Kremļa "Telegram" kanāli sākuši atstrādāt jaunu tēmu, it kā Navaļnijs vakar vakarā būtu daudz dzēris, bet šodien pats iedzēris tableti pret paģirām, kas arī izprovocējis saindēšanos. Tā nav taisnība. Viņš vakar nedzēra un šodien nekādas tabletes nav lietojis," norādīja Jarmiša.

Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žozeps Borreljs paudis satraukumu par Navaļnija stāvokli.

"Esmu noraizējies, uzzinot par aizdomām par Alekseja Navaļnija saindēšanu. Ja tas apstiprināsies, vainīgie ir jāsauc pie atbildības," tviterī norādīja Borreljs.

Terapeits kardiologs Jaroslavs Ašihmins, kas kopš 2013.gada seko Navaļnija veselības stāvoklim, portālam "Meduza" sacīja, ka strādā pie Navaļnija evakuācijas uz Eiropu.

"Navaļniju, protams, ir jāevakuē uz Eiropu. Mēs cenšamies pa saviem kanāliem vienoties ar Hannoveres vai Strasbūras slimnīcām, lai viņš tiktu pieņemts," portālam sacīja mediķis.

Jau vēstīts, ka Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs pēc saindēšanās nogādāts slimnīcā un šobrīd atrodas bezsamaņā, tviterī ceturtdien paziņojusi viņa preses sekretāre Kira Jarmiša.

Viņa arī pavēstīja, ka Omskas slimnīcā ieradusies Navaļnija sieva Jūlija un viņa ārstējošā ārste, taču viņas netiek laistas pie Navaļnija, minot dažādus ieganstus, tostarp, ka viņš tam neesot devis savu atļauju. Navaļnija sievai un ārstei arī netiek rādīta medicīniskā dokumentācija.

Navaļnija sievai vēlāk atļauts ieiet viņa palātā, bet viņa ārstējošajai ārstei Anastasijai Vasiļjevai - ne, paziņoja Jarmiša, piebilstot, ka netiek dota dokumentācija Navaļnija transportēšanai, lai gan tas šobrīd esot pats galvenais.

"Šī ir maziņa slimnīca, kur nevar būt nekādu iekārtu apsekošanai. Viņu nepieciešams pēc iespējas ātrāk pārvest uz normāli aprīkotu slimnīcu, taču mēs to nevaram izdarīt, jo mums nedod dokumentus," pavēstīja Jarmiša. "Aleksejs joprojām komā, viņš atrodas smaga stāvoklī un ir pieslēgts mākslīgās elpināšanas aparātam. Mums nedod nekādus dokumentus, tāpēc nav iespējams viņu nekur transportēt. Diagnozi nesaka."

Politiķim kļuvis slikti lidmašīnā, kas atradusies ceļā no Tomskas uz Maskavu, un lidaparāts veicis ārkārtas nosēšanos Omskā, kur Navaļnijs nogādāts slimnīcas reanimācijas nodaļā.

Jarmiša pavēstījusi, ka Navaļnijs no rīta dzēris vienīgi tēju, un izteikusi pieņēmumu, ka opozicionārs ticis saindēts.

"Pirms gada, kad Aleksejs sēdēja [policijas] izolatorā, viņu saindēja. Acīmredzami, ka tagad ar viņi izdarījuši to pašu," norādījusi politiķa preses sekretāre.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu