P, 15.08.2022.

Rīgā sāksies ikgadējais Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts"

LETA
Rīgā sāksies ikgadējais Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts".
Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts". Foto: Paula Čurkste/LETA

Šodien no plkst. 15 Rīgā sāksies ikgadējais Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts", informēja foruma komunikācijas konsultante Diāna Polgina.

Foruma programmā šogad iekļauti vairāk nekā 30 projekti, nosedzot teju visu pilsētas teritoriju, tādējādi nodrošinot pasākuma apmeklētājiem plašu un saistošu laikmetīgās kultūras un mākslas piedāvājumu.

"Baltās nakts" pasākumi koncentrēsies pilsētas centrālajā daļā un Tallinas ielas kvartālā, tomēr kopumā objekti būs pieejami Āgenskalnā, Imantā, Ķīpsalā, Sarkandaugavā, Vecrīgā, VEF apkārtnē un citviet.

"Baltā nakts 2020" priecēs apmeklētājus gan ar gadu gaitā iecienītiem vietējiem un starptautiskiem projektiem, gan ar jaunu pašmāju mākslinieku programmu. Apmeklētājus pārsteigs jau iepriekšējos gados iepazītā britu mākslinieka Lūka Džerama gaismas instalācijas, sniedzot iespēju iepazīt arī mākslinieka jaunāko darbu.

Nacionālā mēroga kultūru pārstāvēs gan tradīcijā nostiprinājušies projekti "Skaņu mežs", "Urban Poetry", "Videogrāfija" un citi, gan jauni laikmetīgās mākslas notikumi.

Plkst.15 apmeklētājiem vienlaicīgi pieejamas kļūs divas izstādes - biedrības "KIM?" organizētā izstāde "Nervozā gara asorti" un biedrības "Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs" rīkotā festivāla "Survival Kit 11" izstāde "Būt drošībā ir bīstami", kā arī ekskursijas ar biedrības mākslas vēstnešiem.

Programmas apjoma ziņā lielākais šī gada projekts būs "Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020". Mākslas objekti tiks atklāti plkst.18 un būs viegli pieejami apmeklētājiem, jo tie organiski iekļausies Rīgas pilsētvidē.

Sestdien Doma laukumā sanākušie pirmie skatīs Venēcijas arhitektūras biennāles instalāciju "Connections interrupted | Pārtrauktie savienojumi". Savukārt jauniešu kora "Balsis" izpildījumā varēs dzirdēt Filipa Glāsa cikla "Songs From Liquid Days" pirmatskaņojumu Latvijā.

Pasākumu organizatori parūpējušies arī par tiem, kuri ierasti apmeklē forumu, bet šogad klātienē neieradīsies. "Baltās nakts" sociālajos tīklos un foruma tīmekļvietnē noritēs tiešsaistes pieslēgšanās objektiem un pasākumu norises vietām, kurās pasākumu organizatori un mākslinieki iepazīstinās ar saviem darbiem.

"Baltā nakts" Rīgā ir daļa no starptautiska projekta "Eiropas Baltās naktis", ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas - Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma, un šobrīd šim tīklam ir pievienojušās pilsētas visā pasaulē.

"Baltās nakts" ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs.

Rīgā Mūsdienu kultūras forumu "Baltā nakts" organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot Latvijas un ārvalstu māksliniekus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu