Tiesa uzdod CVK pārskaitīt balsis trijos Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos, pieskaitot arī par nederīgām atzītās aploksnes (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 123. vēlēšanu iecirknī Friča Brīvzemnieka pamatskolā.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 123. vēlēšanu iecirknī Friča Brīvzemnieka pamatskolā. Foto: Paula Čurkste/LETA

Administratīvā apgabaltiesa šodien daļēji apmierināja politisko partiju apvienības "Jaunā saskaņa" sūdzību par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem un uzdeva Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) nodrošināt balsu pārskaitīšanu trijos vēlēšanu iecirkņos, aģentūru LETA informēja tiesā.

Tiesas nolēmusi atcelt CVK 2020.gada 3.septembra lēmumu no tā pieņemšanas brīža un uzdot CVK nodrošināt balsu pārskaitīšanu Rīgas pilsētas 74.vēlēšanu iecirknī, 97.vēlēšanu iecirknī un 144.vēlēšanu iecirknī, pieskaitot šajos iecirkņos par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes.

Pārējā daļā pieteikums par jaunu ārkārtas vēlēšanu rīkošanu visos velēšanu iecirkņos vai konkrētos trijos vēlēšanu iecirkņos ir noraidīts, aģentūru LETA informēja tiesā.

Spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā tā pasludināšanas brīdī.

Kā ziņots, CVK iepriekš noraidīja visu četru kandidātu sarakstu - partijas "Jaunā saskaņa", partijas "Saskaņa" divu deputāta amata kandidātu, Latvijas krievu savienības un "Alternative" - pārstāvju iesniegumus par vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanu. Visu četru partiju pārstāvji šo CVK lēmumu pārsūdzēja tiesā, kura "Jaunās saskaņas" pieteikumu izskatīja kā pirmo.

Politiķi sūdzības par vēlēšanu rezultātiem iesniedza, jo Rīgas 144.vēlēšanu iecirknī Puškina licejā tika atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevarēja ieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Savukārt 81.iecirknī Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā šādas aploksnes bijušas 208. Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām.

Savukārt 74.Rīgas vēlēšanu iecirknī, kas atradās Mākslinieciskās jaunrades centrā Andreja Saharova ielā 35, vēlēšanu dienā daļai vēlētāju esot izsniegti vēlēšanu biļeteni ar iepriekšējās balsošanas zīmogiem. Tādi bijuši 34 biļeteni.

Visus šos gadījumus pārbauda Valsts drošības dienests.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu