Rebenoka slepkavība ⟩ Ģirģens: Pirmšķietami neizskatās, ka tā būtu pasūtījuma slepkavība

Apollo.lv
Ģirģens: Pirmšķietami neizskatās, ka tā būtu pasūtījuma slepkavība
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 10
Zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.
Zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks. Foto: Zane Bitere/LETA

Pirmšķietami neizskatās, ka zvērināta advokāta nonāvēšana būtu pasūtījuma slepkavība, TV3 raidījumā "Nekā personīga" atklāja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV")

Ģirģens norādīja, ka pašlaik tiek izmeklētas divas versijas saistībā ar Rebenoka slepkavību - ka tā izdarīta saistībā ar laupīšanu vai arī ka tā saistīta ar profesionālo darbību.

"Bet vēlētos nomierināt sabiedrību - pirmšķietami neizskatās, ka tā būtu pasūtījuma slepkavība," sacīja iekšlietu ministrs, piebilstot, ka detalizētākus komentārus sniegt nevar. Ģirģens arī norādīja, ka tas neizslēdz pienākumu Valsts policijai izskatīt visas iespējamās versijas.

Vaicāts, vai otra uzbrukumā cietusī persona ir Rebenoka biznesa partneris Ingus Balandins, Ģirģens sacīja, ka "nevaru atklāt personību, bet ir sniegtas liecības, dienesti strādā" un, ka vadās "pēc labākajiem standartiem".

Video: Sandis Ģirģens raidījumā "Nekā personīga"

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Rebenokam uzbrukts mirklī, kad viņš slēdzis vaļā mājas durvis. Pēcāk no mājas arī esot iznests daudz mantu.

Jau ziņots, ka Langstiņos aizvadītajā naktī nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka advokāts nogalināts savās mājās un noziedznieki ēkā veikuši arī laupīšanu.

Saistībā ar notikušo policijā sākts Kriminālprocess pēc krimināllikuma 117.panta - par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu.

Šajā slepkavības lietā ir arī viens cietušais. Policijā nekomentēja, vai šī cilvēka liecības ir noderīgas izmeklēšanā un kādas traumas viņam nodarītas.

Rebenoka kolēģis, jurists Mārtiņš Krieķis aģentūrai LETA sacīja, ka zina, kurš ir cietušais, bet uzskata, ka nav svarīgi atklāt viņa vārdu, jo vienīgais, kā šis cilvēks esot iesaistīts, ir, ka viņš bijis mājā. Viņa rīcībā ir informācija, ka Rebenoka mājā atradušies trīs cilvēki maskās.

Krieķis aģentūrai LETA teica, ka sestdien vakarā Rebenoks bijis pie viņa ciemos, un aizbraucis mājās vēlu naktī. "Tāpēc tas, ko mēs redzam - neticu, ka tā ir laupīšanas slepkavība. Tā ir slepkavība izdarīta ar apzinātu mērķi," uzskata Krieķis.

"Varu apstiprināt, ka tā ir bijusi slepkavība, ka tā ir notikusi šonakt, un, ka tā ir notikusi, izmantojot fizisku spēku," klāstīja Krieķis.

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" viņš raksta, ka izsludinājis 20 000 eiro atlīdzību par slepkavu atrašanu.

Rebenoka partneris zvērinātu advokātu birojā "Rebenoks un Vilders" Jānis Vilders aģentūrai LETA pauda cerību, ka policija pēc iespējas ātrāk atradīs vainīgo.

Uz jautājumu, vai pieļauj, ka slepkavība varētu būt saistīta ar Rebenoka profesionālo darbību, sacīja, ka "neko nevar izslēgt". Jautāts, vai advokātu birojā pēdējā laikā ir saņemti kādi draudi, Vilders atbildēja: "Es draudus neesmu saņēmis. Vai Rebenoks nav saņēmis kādus draudus, to es nezinu.

Pērn martā Rebenoks, vēl esot "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs, vērsās pie Valsts policijas toreizējā priekšnieka Inta Ķuža un Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieka Normunda Mežvieta saistībā ar viņam izteiktiem draudiem dzīvībai. Sarunā ar aģentūru LETA advokāts toreiz neizpauda ne draudu veidu, ne draudu izteicēju. Savukārt Valsts policijā aģentūrai LETA tolaik apstiprināja, ka ir saņemts Rebenoka iesniegums un notiek tā izvērtēšana.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu