S 24.10.2020.

Lietuvā ar Covid-19 inficējušies vēl 73 cilvēki

"E.Gulbja laboratorijā" Brīvības ielā tiek nodrošināta koronavīrusa Covid-19 analīžu veikšana.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 73 cilvēkiem, trešdien paziņojusi Veselības ministrija.

Līdz ar to inficēšanās ar šo vīrusu valstī konstatēta kopumā 3932 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 2246 cilvēkiem.

Pagājušajā diennaktī veiktas 5649 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 1,3% testu. Pavisam Lietuvā veikta 737 561 analīze.

50 no jaunatklātajiem gadījumiem saistīti ar konkrētiem slimības perēkļiem, vēl 12 cilvēki inficējušies saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, trīs gadījumos vīruss ievests no ārzemēm - Baltkrievijas, Krievijas un Vācijas, bet astoņos gadījumos inficēšanās apstākļi nav noskaidroti, liecina Nacionālā sabiedrības veselības centra (NVSC) dati.

 Lielākais jaunu inficēšanās gadījumu skaits -12 - atklāts Šauļu republikāniskajā slimnīcā, kur pavisam inficējušies 14 cilvēki. Septiņi gadījumi saistīti ar inficēšanās perēkli Radvilišķu slimnīcā, no kurienes kopumā aizsākušies jau 74 gadījumi. Astoņi gadījumi apstiprināti Raseiņu pašvaldībā, kur dažu dienu laikā inficējušies 11 cilvēki, bet trīs - Raseiņu slimnīcā, kur pavisam fiksēti 14 gadījumi.

Pieci jauni gadījumi atklāti valsts dziesmu un deju ansamblī "Lietuva" un Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra korī, ar šo perēkli kopumā saistāmi seši gadījumi.

Vairāki citi jaunatklātie gadījumi saistīti ar uzņēmumiem, hokeja treniņiem, zemnieku saimniecībām, sociālās aprūpes namu un vienu no Kauņas skolām

Vīrusa izraisītā slimība Covid-19 Lietuvā prasījusi 87 cilvēku dzīvības, bet vēl 18 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits. Aizvadītajā diennaktī jaunu slimības upuru nav bijis.

Pēc NVSC datiem, 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 23.septembrī Lietuvā ir 27,5. Savukārt saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem šis rādītājs ir 26,1.