Četri Covid-19 slimnieki apmeklējuši koncertu Cēsīs. Visiem apmeklētājiem noteikta mājas karantīna

Covid-19. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu noskaidrojuši ka četras personas, kuras saslimušas ar Covid-19  17. oktobrī, plkst. 19 apmeklēja Latvijas Radio kora koncertu "DIENA AUST. Latvijas Radio korim 80" Vidzemes koncertzālē Cēsīs.

Saslimušie skatītāji sēdēja dažādās rindās un dažādā attālumā no skatuves, saslimušajiem apmeklētājiem simptomi parādījās 2-3 dienas pēc koncerta apmeklējuma. Jau iepriekš tika ziņots par 9 Covid-19 gadījumiem kora dalībniekiem.

SPKC uzskata, ka visiem koncerta apmeklētājiem inficēšanās risks ir bijis augsts un visi tiek uzskatīti par kontaktpersonām. SPKC ir saņēmis apmeklētāju sarakstu un uzsācis saziņu, nosūtot informāciju epastā, vai zvanot. Papildus informāciju varat iegūt zvanot 26451885 darba dienās 8.30-21.

SPKC aicina - visi, kuri 17. oktobrī apmeklēja šo koncertu, jāpaliek mājas karantīnā līdz 31.oktobrim, jāseko līdzi savam veselības stāvoklim. Ja tiek novēroti saslimšanas simptomi, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, atgādina SPKC.