Covid-19 pacientu skaits Austrumu slimnīcā sasniedzis 122

Covid-19 pacientu palāta Latvijas infektoloģijas centrā.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā patlaban ir stacionēti 122 Covid-19 pacienti, žurnālistiem pavēstīja ārstniecības iestādes valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Paeglītis norādīja, ka slimnīcai patlaban ir pieejami nepieciešamie resursi, lai nodrošinātu šo pacientu ārstēšanu.

Šie 122 pacienti ārstējas trīs stacionāros - Latvijas Infektoloģijas centrā, Tuberkulozes un plaušu slimību centrā un vienā stacionāra "Gaiļezers" nodaļā, atzīmēja Paeglītis. "Gaiļezerā" kopumā ārstējoties 14 Covid-19 pacienti, no kuriem četri ir intensīvajā terapijā.

Pēc Paeglīša paustā, slimnīcas kapacitāte pagaidām nav jāpalielina - kopumā ir pieejamas 209 gultasvietas Covid-19 pacientiem, no kurām 122 ir aizņemtas.

"Ja mēs jutīsim, ka ar to nepietiek, ir tālākie plāni, kā mēs palielinām gultu skaitu Tuberkulozes un plaušu slimību centrā un, ja tas ir nepieciešams, arī "Gaiļezerā"," sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka sakarā ar stacionāra "Gaiļezers" ēkas daļēju atjaunošanu ir parādījies vairāk vietas, kur iekšēji pārvirzīt pacientus.

Kopumā slimnīcas rīcībā esot 98 plaušu ventilācijas aparāti. Šīs iekārtas izmanto smagāk slimo pacientu ārstēšanā.

Jau ziņots, ka Latvijā aizvadītajā diennaktī slimnīcās ievietoti kopumā 36 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.

Līdz ar to kopumā stacionāros patlaban ārstējas 182 Covid-19 pacienti, no kuriem 175 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet septiņi - ar smagu slimības gaitu.

Līdz šim kopumā no stacionāra izrakstīti 365 pacienti.

Kā ziņots, Latvijā aizvadītajā diennaktī atklāts 251 jauns inficēšanās ar Covid-19 gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Pagājušajā diennaktī veikti 6015 Covid-19 izmeklējumi, līdz ar to pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 4,2%. Līdz šim mirušas 63 personas, kam bija apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta 5144 personām, bet 1382 cilvēki izveseļojušies.