Policija noskaidrojusi jaunieša identitāti, kurš izteica nāves draudus Viņķelei. Uzsākts kriminālprocess

Veselības ministre Ilze Viņķele

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saistībā ar vakar, 30. oktobrī, publiski izskanējušo informāciju par to, ka veselības ministre sociālajā vietnē Facebook ir saņēmusi vēstuli no kādas personas, kura izteikusi draudus viņas veselībai un dzīvībai, Valsts policija (VP), reaģējot uz šo informāciju un operatīvi veicot izmeklēšanas darbības, neilgā laika posmā noskaidroja personas identitāti un atrašanās vietu, portālam "Apollo" pavēstīja policijas pārstāve Līna Kaļķe.

VP ierodoties pie šīs personas, veica procesuālās darbības, kā arī nopratināja personu. 1999. gadā dzimis jaunietis, nožēlo izdarīto un kā pats skaidro, tad nodoms nebija draudus īstenot reālajā dzīvē. Tādēļ apdraudējums nepastāv. Uz doto bīdi personai piemērots statuss persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Tāpat Valsts policija saņēma arī oficiālu iesniegumu par šo faktu un par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 132. panta par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumus, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti. Par šādu pārkāpumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Jaunietis iepriekš nav nonācis policijas redzes lokā.

VP aicina cilvēkus rūpīgi izvērtēt un pārdomāt saturu un vēstījums, ko viņi pauž sociālajos tīklos – pat ja patiesais nodoms nav bijis ļauns, draudu izteikšana nodarīt kaitējumu citas personas veselībai un dzīvībai ir krimināli sodāma rīcība. VP vērš uzmanību, ka šādas darbības nav pieņemamas un nepaliek nepamanītas – Valsts policija reaģē uz notikumiem, kas izdarīti ne tikai reālajā dzīvē, bet arī sociālajos tīklos. Un policijas rīcībā ir metodes, kā operatīvi risināt šādas situācijas interneta vidē, kā arī noskaidrot anonīmu personu identitāti un atrašanās vietu.