Bondars atkal izceļas ar maskas nenēsāšanu

FOTO: Twitter/Daniels Pavļuts

Parlamenta deputāts Daniels Pavļuts (AP) sociālajā tīklā "Twitter" publicējis foto, kurā pasakās Dacei Bluķei par kopīgo laiku 13. Saeimā. Tikmēr vērīgākie sociālā tīkla "Twitter" lietotāji pamanījuši, ka Mārtiņš Bondars ir bez maskas.

Pats deputāts trešdienas pēcpusdienā "Twitter" atzina, ka "no malas var šķist, ka nav atbilstoši". 

"Atgādināšu, ka darba vietā maskas nav obligātas!" rakstīja politiķis.

Bondars ar masku nenēsāšanu izcēlies jau iepriekš. Pēc tam gan politiķis skaidrojis, ka veikalā iegājis vien pēc krējuma.

Vēstīts, ka personas bez sejas maskām nedrīkstēs ielaist publiskās iekštelpās, savukārt pakalpojuma sniedzējs nevarēs apkalpot personu bez sejas maskas, paredz otrdien valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Veselības ministrijā (VM) skaidroja, ka joprojām ir personu loks, kas iekštelpās, piemēram, tirdzniecības centros nelieto vispār vai neatbilstoši lieto mutes un deguna aizsegus normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos, tādējādi pakļaujot gan sevi, gan arī citas personas inficēšanās riskam ar Covid-19 infekciju.

"Līdz ar to, lai pēc iespējas novērstu attiecīgu komercdarbību veidu aizliegšanu vai pārlieku ierobežošanu, ir nepieciešams noteikt, ka pasākuma organizatoram vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam ir aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kura neievēro pasākuma organizatora vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzēja lūgumu ievērot epidemioloģiskās drošības prasības," atzina VM.

Vienlaikus izmaiņas noteikumos paredz, ka pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam vai ēkas īpašniekam būs jānodrošina, ka iekštelpās netiek ielaistas personas, kuras nelieto mutes un deguna aizsegus vai tos lieto neatbilstošā veidā - neaizsedzot mutes un deguna atveri. Pakalpojuma sniedzējiem būs jānodrošina, ka šādām personām netiek sniegti pakalpojumi.

Par pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam un ēku īpašniekam noteikto pienākumu nepildīšanu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā tiks paredzēta administratīvā atbildība. Pašvaldības policija un Valsts policija tiks noteikta par šo administratīvo pārkāpumu procesa veicēju.

Prasība par obligātu sejas maskas lietošanu publiskās iekštelpās stāsies spēkā 19. novembrī.

Aktuālākās ziņas