C 21.01.2021.

VIDEO ⟩ Kā iet vienīgajai pašvaldībai Latvijā, kurā nav nekad konstatēts Covid-19?

FOTO: Ekrānuzņēmums no "TV3 Ziņas" sižeta

Jau kopš 2020. gada pavasara Latvijā ir izplatījies Covid-19 un šobrīd turpina arvien straujāk izplatīties. Taču ir viena Latvijas pašvaldība, kurā joprojām nav konstatēts Covid-19, vēstī TV3 Ziņas.

Šobrīd Lubānas novads ir vienīgais, kurš Latvijas Covid-19 kartē ir atzīmēts "balts" - šeit nav konstatēta inficēšanās ar Covid-19. Vairumā vietvaru gan saslimušie bijuši iepriekš, taču tagad visi atveseļojušies. 

Lubānas novads kļuvusi par unikālu gadījumu Latvijas mērogā, jo kopš Covid-19 pandēmijas sākuma šeit joprojām nav inficējies neviens novada iedzīvotājs.

Lubānas novadā ir tikai nedaudz virs diviem tūkstošiem iedzīvotāju. Varbūt šoreiz mazais iedzīvotājus skaits, varētu būt izrādījies novada lielākais ieguvums.

"Un līdz ar to tā saslimstības iespējamība ir mazāka un arī koncertēšanās savā starpā. Man liekas, mēs sevi varam dēvēt par veiksmes stāstu, jo īsti jau tāda racionāla izskaidrojuma tam visam nav," Lubānas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks.

"Mums vispār cilvēki ļoti piesardzīgi. Kad vajag, tad atnāk uz veikalu un nopērk. Un nevazājas baros. Tāpēc, ka mēs esam apzinīgi, un tāpēc arī nekas nenotiek," saka Lubānas iedzīvotāja Sandra.

3

Iedzīvotāji, kuri pie veikala satikuši paziņas, sarunas rīko drošā attālumā. "Mēs ievērojam. Redzat, divus metrus ievērojam. Un maskas arī mums ir, viss kā nākas," teic Daiga.

"Jā, es jūtos droši šeit pārvietoties. Arī, protams, ievēroju visur gan distanci, gan maskas velkam. Arī bērnudārzos varam iet tikai ar maskām. Nu jau, cik esmu ievērojusi, vairākas nedēļas Lubānā visi ievēro šos noteikumus," norāda Lubānā dzīvojošā Aija.

Lubānas iedzīvotāji uzsver, ka viņu rūpīgā attieksme pret drošības pasākumiem, pašvaldībai ļāvusi izvairīties no Covid-19. Iedzīvotāji noteikumus ievēro strikti.

"Nezinu, kur varētu būt noslēpums. Mazāk saskares, mazāk brauc uz Rīgu, lai gan tāpat jau arī brauc it kā. Bet visi visu ievēro. Tāpat jau neapkalpo veikalos bez maskas," saka iedzīvotājs Jānis.

3

Arī vietējo skolu pārstāvji uzsver, ka ieteikumu ievērošana skolās nesagādā problēmas.

"Salīdzinot ar lielajām pilsētām un skolām mums tas tiešām bija vienkāršāk, jo skolēnu skaits klasēs ir līdz 20. Šajā brīdī noteikti šī ir mūsu lielākā priekšrocība, noteikti. Jo mazāk kontaktējas,  klasēs ir mazāks skolēnu skaits, jā, mums ir vieglāk to izdarīt," skaidro Lubānas vidusskolas direktore Iveta Peilāne.

"Un tas tikai lieku reizi parāda, ka varbūt nevajag visu koncentrēt un jāiet tajā virzienā, ka tomēr attīstām to Latvijas reģionus. Un šī pandēmija, manuprāt, ir lieliska iespēja," rezumē Lubānas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Video: TV3 ziņu sižets

Aktuālākās ziņas