Ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 6. novembra līdz 2021. gada 11. janvārim ieviesti stingrāki epidemioloģiskās drošības pasākumi tirdzniecības nozarē. Nedēļas nogalēs un svētku dienās varēs iegādāties tikai pirmās nepieciešamības preces, bet ne visu, ko sirds kāro. 

Ekonomikas ministrijas sagatavotajā informācijā tirgotājiem redzams, ka ierobežota tirdzniecības vietu darbība brīvdienās un svētku dienās.

Var darboties tikai aptiekas (tajā skaitā veterinārās aptiekas) un veikali, kuros drīkst tirgot šādas preču grupas: pārtikas preces (izņemot alkoholu un tabakas izstrādājumus), degvielu un auto piederumus, preses izdevumus, dzīvnieku pārtiku, e-talonus un higiēnas preces.

 
 

Citas preču grupas tirgot ir aizliegts. Brīvdienu ierobežojums attiecas arī uz ielu tirdzniecību un tirdzniecību atklātā tirgus teritorijā. Savukārt pilnībā aizliegta ir gadatirgu organizēšana, tai skaitā Ziemassvētku tirdziņu darbība. 

Rīkojumā iekļautie aizliegumi neattiecas uz tirdzniecību internetā.

Jau ziņots, ka ārkārtējās situācijas laikā nedēļas nogalēs veikalos būs aizliegta alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecība, paredz otrdien, 1. decembrī, valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc valdības sēdes skaidroja, ka šīs normas mērķis ir ierobežot tādus preču tirdzniecību, kas nav pirmās nepieciešamības.

"Pamata doma ir, ka sestdienas un svētdienas nav iepirkšanās dienas, tās nav dienas, kad varam atļauties doties uz veikalu, tikties ar draugiem," sacīja Kariņš.

8

Jau ziņots, ka ārkārtējā situācija valstī ir spēkā no 6. novembra.