Politiķi skaidro, kāpēc skolēniem jānēsā maskas un kad šo lēmumu varētu pārskatīt

Tukša mācību klase. Ilustratīvs attēls.

FOTO: BlurryMe/Shutterstock.com

Sejas masku nēsāšanas pienākumu mazākajiem skolēniem varētu pārskatīt, ja epidemioloģiskā situācija uzlabosies, izriet no Saeimas deputāta Jāņa Dombravas (NA) sacītā pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem.

Dombrava uzsvēra, ka Latvijai un citām reģiona valstīm saslimstība ar Covid-19 pieaug.

"Mūsu visu mērķis ir salauzt vīrusa augšupejošu līkni. Ja ierobežojumi tiks ievēroti, tad ap Ziemassvētkiem varētu redzēt pirmos uzlabojumus, bet otrajā janvāra nedēļā jau varētu salauzt saslimstības pieauguma līkni," sacīja deputāts.

Politiķis stāstīja, ka koalīcijas partneri diskutējuši arī par patlaban noteikto pienākumu sejas maskas no janvāra nēsāt arī mazāko klašu skolēniem. Nacionālā apvienība sagaida detalizētu informāciju, kā ar maskām tiktu nodrošināti aptuveni 80 000 1.-4.klašu skolēni.

"Partneri apliecināja, ka ir gatavi vēlreiz lemt par sejas maskām skolās, ja epidemioloģiskā situācija uzlabosies," teica Dombrava.

Nosacījums par obligātu masku lietošanu arī bērniem no septiņu līdz 13 gadu vecumam ir preventīvs, lai pēc iespējas samazinātu riskus Covid-19 vīrusa nekontrolētai izplatībai skolās un sabiedrībā kopumā, aģentūrai LETA pauda "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Tā politiķis atbildēja uz jautājumu, vai tiks mainīts vai saglabāts gaidāmais nosacījums par masku lietošanu skolās no 4.janvāra arī bērniem, kuri mācās 1. līdz 4. klasē, ņemot vērā lielo skaitu iedzīvotāju, kuri parakstījušies par šīs normas atcelšanu.

"Saprotu vecāku raizes par saviem bērniem, tāpēc valdībai pieņemtie lēmumi ir skaidri jāpamato. Turklāt savlaicīgi jāsagatavojas, lai bērni būtu apmācīti un zinoši pareizi lietot sejas maskas," norādīja politiķis.

Kā skaidroja AP frakcijas vadītājs, Veselības ministrija ir norādījusi, ka diemžēl epidemioloģiskā situācija valstī ir tāda, ka maskas būs jāvalkā arī bērniem no septiņu līdz 13 gadu vecumam.

"Mūsu kopējā prioritāte ir ierobežot pandēmiju. To iespējams panākt, ieklausoties ekspertos. Arī iedzīvotāji uzticēsies lēmumiem, kuri ir loģiski pamatoti un zinātnē balstīti," šādu pārliecību izteica Pavļuts.

Par aicinājumu atcelt no janvāra gaidāmo nosacījumu sākumskolēniem skolās lietot sejas maskas iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti jau vairāk nekā 27 100 paraksti.

Kā ziņots, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) iepriekš intervijā Latvijas Televīzijai norādīja, ka valdībai, iespējams, būs jāpārskata savs lēmums, ka sākumskolēniem skolā stundu laikā, gan ārpus skolas būs jānēsā maskas.

Aktuālākās ziņas