Pasaules junioru čempionāta ievadā Krievijas hokejisti uzvar ASV

Pasaules junioru hokeja čempionāta ievadā divu lielvalstu cīņā piektdien Krievija uzvarēja ASV.

Krievi B apakšgrupas mačā bija pārāki ar rezultātu 5:3 (1:1, 3:0, 1:2).

Krievijas izlasē ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Kvebekas Junioru hokeja līgā (QMJHL) spēlējošais uzbrucējs Vasīlijs Ponomarjovs.

Otrajā periodā pēc diviem ātri ielaistiem vārtiem ASV izlase pie rezultāta 1:4 veica vārtsarga maiņu, Dastinam Volfam stājoties Spensera Naita vietā. Volfs spēles otrajā pusē palika "sausā", jo krievi pēdējo ripu raidīja tukšos vārtos.

B apakšgrupā spēlēs arī Čehija, Zviedrija un Austrija.

Pirms tam A apakšgrupā Somija ar rezultātu 5:3 (2:0, 3:2, 0:1) guva virsroku pār Vāciju.

Vācijas izlasē pirms turnīra bija Covid-19 uzliesmojums, tāpēc piektdienas mačā piedalījās vien 14 laukuma spēlētāji - deviņi uzbrucēji un pieci aizsargi. Vismaz trīs hokejisti svētdien varēs papildināt Vācijas izlases rindas.

Vēl šajā grupā Slovākija ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) uzveica Šveici. Slovākiem uzvaras vārtus nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Romans Faiths, bet vārtsargs Simons Latkoči atvairīja visas 28 pretinieku mestās ripas.

Šajā grupā spēlē arī mājiniece Kanāda, kas titula aizstāvēšanu uzsāks sestdien ar maču pret novājināto Vāciju.

Pasaules junioru čempionāts "Rogers Place" arēnā, kur mājas spēles aizvada Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Edmontonas "Oilers", norisināsies līdz 5.janvārim.

Meistarsacīkstēs desmit komandas, kas sadalītas divās grupās pa piecām katrā, aizvadīs viena apļa turnīru, labākajām četrām iekļūstot ceturtdaļfinālā, bet piekto vietu ieguvējām čempionāts būs noslēdzies, jo šogad neviena no izlasēm nepametīs elites divīziju.

Latvijas junioru izlase augstākajā divīzijā iepriekšējo reizi spēlēja 2017.gadā.