Dzīvojamās mājas sprādzienā Āgenskalnā viens cilvēks zaudējis dzīvību

Dzīvojamā ēkā Āgenskalnā, Melnsila un Ļermontova ielu krustojumā noticis sprādziens.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Naktī uz ceturtdienu Āgenskalnā notikušajā trīsstāvu dzīvojamās mājas sprādzienā un tam sekojošajā ugunsgrēkā viens cilvēks gājis bojā, bet seši cietuši, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola.

Viņa pastāstīja, ka trīs no cietušajiem izglāba ugunsdzēsēji glābēji. Tai skaitā viens cilvēks bija iesprostots drupās un viņa atbrīvošana prasīja vairāk nekā stundu. Vēl pieci cilvēki no sapostītā nama tika evakuēti.

Foto: Sprādziena izraisītā ugunsgrēka dzēšana Āgenskalnā

Kā ziņots, naktī uz ceturtdienu pēc sprādziena izcēlās ugunsgrēks trīsstāvu dzīvojamā mājā Rīgā, Melnsila ielā 2. Ugunsdzēsēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēma plkst. 1.22, bet plkst. 3.40 degšanu izdevās lokalizēt.

Ierodoties pussagruvušajā ēkā Melnsila ielas un Ļermontova ielas stūrī, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg daļēji nobrukušā nama otrais un trešais stāvs un jumta konstrukcijas. Tika sākta konstrukciju pārbaude un dzēšanas darbi. Uz vietas strādāja 40 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot 11 specializētos transportlīdzekļus.

Lai nodrošinātu papildu specializētās tehnikas uzstādīšanu, tika veikta trolejbusu līnijas vadu atvienošana, bet uzņēmuma "Sadales tīkls" darbinieki veica ēkas elektroapgādes atslēgšanu.

Cilvēki pussagruvušajā ēkā tika meklēti, periodiski organizējot klusuma brīžus, lai varētu sadzirdēt, ja zem drupām palikušie sauc pēc palīdzības. Tieši šādā veidā vienu cilvēku drupās izdevās atrast.

Ēkas degšanas platība bija 80 kvadrātmetri. Dzēšanas darbi aizvien turpinās. Notiek arī sagruvušo konstrukciju demontāža.

Kā novēroja aģentūra LETA, ēkas Melnsila ielā 2 daļas - logu rāmji un skārda loksnes -, visticamāk, sprādziena rezultātā ir izmētātas tuvējā apkārtnē, dažas no tām aizsviestas pat 50 metrus tālu un piezemējušās Melnsila ielas pretējā pusē esošajā Jaunatnes dārzā. Visvairāk ēkas daļu ir sakritušas uz Melnsila ielas brauktuves, kuras atbrīvošana noteikti varētu prasīt ilgāku laiku. Sprādzienā nopostīta ēkas daļa uz Ļermontova ielas pusi, bet ēkas otrā pusē pat nav izbiris logu stiklojums.

Glābšanas darbu laikā ir norobežota tuvējā apkārtne.

Ugunsdzēsējiem, kuri ceturtdienas agrā rītā veic glābšanas darbus sprādzienā sapostītajā Āgenskalna dzīvojamajā mājā, ir aizdomas, ka notikusī nelaime varētu būt saistāma ar gāzi.

Pēc sākotnējās informācijas, sprādziena iespējamais iemesls tiek saistīts ar gāzi, taču precīzus notikušā apstākļus izmeklēs Valsts policija, sacīja Vītola.

Ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbu dēļ Melnsila ielas posms Rīgā, Āgenskalnā, varētu palikt slēgts vēl ilgāku laiku, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Simona Grāvīte.

Viņa pastāstīja, ka sprādziena dēļ sākotnēji tika slēgta satiksme Melnsila, Lapu, Ļermontova un Ernestīnes ielu posmos. Taču Melnsila ielas posms no Ļermontova ielas līdz Ernestīnes ielai, kur kursē arī sabiedriskais transports, varētu palikt slēgts vēl ilgi - līdz tiks likvidētas negadījuma sekas.

Kā liecina informācija pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" mājaslapā, slēgtajā Melnsila ielas posmā kursē 5.trolejbuss, kā arī 4., 4z, 21., 38., 39., 46. un 56.maršruta autobusi. Tāpat minētais ielas posms ir iekļauts mikroautobusu jeb ekspresbusu maršrutos Nr.338, 344, 363 un 370.