Glābšanas darbos Āgenskalnā pirmo reizi izmantots pēc Zolitūdes traģēdijas izstrādāts algoritms

Dzīvojamā ēkā Āgenskalnā, Melnsila un Ļermontova ielu krustojumā noticis sprādziens.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Glābšanas darbos pēc sprādziena dzīvojamā namā Āgenskalnā pirmo reizi pielietots īpašs algoritms, ko izstrādājis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Tā kā mediķi nevar doties bīstamajā zonā, šajā reizē nācās pielietot NMPD un VUGD sadarbības īpašo algoritmu, kas izstrādāts pēc pieredzes Zolitūdes traģēdijā un kam apmācīti glābēji. Sekojot NMPD ārsta norādēm, glābēji pielietoja atsāpināšanas līdzekli cietušajam vēl atrodoties zem drupām, vēstīts ierakstā dienesta "Facebook" lapā.

Kā ziņots, naktī uz ceturtdienu pēc sprādziena izcēlās ugunsgrēks trīsstāvu dzīvojamā mājā Rīgā, Melnsila ielā 2. Ugunsdzēsēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēma plkst. 1.22, bet plkst. 3 .40 degšanu izdevās lokalizēt.

Ierodoties pussagruvušajā ēkā Melnsila ielas un Ļermontova ielas stūrī, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg daļēji nobrukušā nama otrais un trešais stāvs un jumta konstrukcijas. Tika sākta konstrukciju pārbaude un dzēšanas darbi. Uz vietas strādāja 40 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot 11 specializētos transportlīdzekļus.

Tāpat notikuma vietā strādāja septiņas NMPD brigādes.

Cilvēki pussagruvušajā ēkā tika meklēti, periodiski organizējot klusuma brīžus, lai varētu sadzirdēt, ja zem drupām palikušie sauc pēc palīdzības. Tieši šādā veidā vienu cilvēku drupās izdevās atrast. Kopumā nelaimē ir cietuši seši cilvēki, viens gājis bojā, bet piecas personas no ēkas evakuētas.

Policija par notikušo ir sākusi kriminālprocesu. VUGD sākotnēji pieļauj, ka sprādzienu izraisījusi gāzes noplūde.