Šogad mediķu atalgojums palielināsies par 25%

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnika, kurā ārstē ar Covid-19 saslimušos pacientus.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

No šī gada mediķu zemākā darba samaksa pieaugs par 25%, tādējādi nodrošinot Veselības aprūpes finansēšanas likumā noteiktās prasības par pakāpenisku atalgojuma pieaugumu, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

Tāpat 25% pieaugums pret pagājušo gadu iestrādāts tarifā, nodrošinot, ka pieaugs arī vidējā darba samaksa par slodzi. Līdz ar to darba samaksas palielinājums tiks nodrošināts piekto gadu pēc kārtas.

Kopumā tas nozīmē, ka, piemēram, sertificētu ārstu zemākā mēnešalga pieaugs par 302 eiro - no 1187 eiro 2020.gadā līdz 1489 eiro šogad - un sertificētu māsu un ārstu palīgu zemākā mēnešalga palielināsies par 200 eiro - no 785 eiro līdz 985 eiro.

Vidējā darba samaksa par slodzi ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem 2021.gada būs 1862 eiro jeb par 377 eiro vairāk nekā līdz šim un ārstniecības un pacientu aprūpes personām - 1117 eiro (226 eiro pieaugums).

Pieaugums būs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošam ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājiem, kā arī veselības aprūpes jomas darbiniekiem, kas strādā Valsts asinsdonoru centrā, Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā, Nacionālajā veselības dienestā, Veselības inspekcijā un Slimību profilakses un kontroles centrā.

Mediķu darba samaksas paaugstināšanai šī gada budžetā tika atvēlēti kopumā 183 miljoni eiro.

Aktuālākās ziņas