T 3.03.2021.

Nākamnedēļ attālināti atsāksies mācības sākumskolās

Tukša mācību klase. Ilustratīvs foto.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Nākamnedēļ atsāksies mācības sākumskolās, taču vismaz līdz 7.februārim mācību process notiks attālināti, otrdien ierakstā "Twitter" paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Jau pašlaik attālināti mācās skolēni no 5.klases, profesionālo skolu audzēkņi un studenti augstskolās. Sākotnēji bija iecerēts, ka jaunāko klašu skolēni mācībās varētu atgriezties klātienē, tāpēc viņiem par trim nedēļām tika pagarināts ziemas brīvlaiks, tomēr pirms mācību atsākšanas lēmums ticis mainīts.

Šuplinska tagad skaidro, ka mācību process tomēr notiks attālināti, gaidot Covid-19 epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos valstī.

Nosakot, ka mācības attālināti notiks arī sākumskolai, mēģināsim maksimāli samazināt Covid-19 izplatību, otrdien preses konferencē sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Lūgts komentēt, kādēļ mazāko klašu skolēni arī ar maskām nedrīkst atgriezties skolā, eksperts skaidroja, ka šonedēļ redzams neliels saslimstības kritums kopš septembra, vienlaikus piebilstot, ka Covid-19 gadījumu skaits arvien ir ļoti liels - vidēji 850 inficēšanās gadījumi katru dienu.

Perevoščikovs stāstīja, ka Covid-19 saslimstība Latvijā ir krietni augstāka, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, kuras savus ierobežojošos pasākumus tikai stiprina. Pēc viņa paustā, galvenais izaicinājums Eiropas Savienībā ir jaunie slimības celmi, kā, piemēram, slimības paveids, kas konstatēts Lielbritānijā un šobrīd jau atrasts arī Latvijā.

"Vai atkārtosim scenāriju, kurš izveidojies Lielbritānijā, Portugālē un Īrijā vai mēģināsim maksimāli samazināt saslimstību, lai ar perēkļiem būtu vieglāk cīnīties,"

3

minēja Perevoščikovs, atgādinot, ka vakar ziņots, ka Latvijā fiksēti četri saslimšanas gadījumi ar jauno vīrusa paveidu, no kura divos gadījumos konstatēta sekundāra izplatīšanās.

"Izaicinājums ir lielā saslimstība, trauslā epidemioloģiskā situācija, jaunie [vīrusa] celmi un risks, ka mēs tomēr nesagaidīsim lielāku efektu no pasākumiem," teica eksperts, piebilstot, ka pasākumu efektivitāte bija novērojama brīvdienās.

No 4. janvāra attālināti mācīties atsāka 7.- 12. klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, bet speciālo izglītības iestāžu skolēni mācības organizē klātienē.

Nodarbības profesionālajā un augstākajā izglītībā, interešu izglītība, visa veida kursi un profesionālā pilnveide, amatieru mēģinājumi jau notiek attālināti.

Klātienē līdz šim bija ļauts īstenot tikai klīnisko praksi rezidentūrā un praktiskās nodarbības sestā studiju gada medicīnas studentiem.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) preses konferencē pēc valdības sēdes, vaicāts, vai paredzētas izmaiņas attiecībā uz augstākminēto izņēmumu rezidentiem un praktiskajām nodarbībām sestā kursa medicīnas studentiem sacīja, ka "otrdien Ministru kabinets lēma nemainīt neko no iepriekš lemtā". Arī Izglītības un zinātnes ministrijā aģentūrai LETA apliecināja, ka izmaiņas šai normā nav pieņemtas.

Aktuālākās ziņas