Pk 5.03.2021.

Covid-19 ⟩ Ierobežojumus pagarina līdz 7. februārim
Papildināts

Maska. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Alexander Kirch/shutterstock.com

Ar Covid-19 pandēmijas mazināšanu saistītie ierobežojumi valstī būs spēkā līdz 7. februārim, otrdien mediju pārstāvjus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Par ierobežojumu turpināšanu otrdien konceptuāli vienojusies valdība un Krīzes vadības padome, tomēr gala lēmums par konkrētiem ierobežojumiem tiks pieņemts ceturtdien, 21. janvārī, gaidāmajā valdības sēdē.

Kariņš atzina, ka šonedēļ pirmo reizi vērojama Covid-19 izplatības stabilizēšanās, tomēr situācija slimnīcās saglabājas izteikti kritiska.

"Ņemot to vērā, tika pieņemts lēmums pagarināt esošos ierobežojumus līdz 7. februārim, savukārt mazajām klasēm no nākamās pirmdienas mācības notiks attālināti," sacīja Kariņš, piebilstot, ka ceturtdien tiks lemts par esošo ierobežojumu turpināšanu, nevis jaunu ieviešanu.

Latvijas slimnīcās Covid-19 pacientu skaita dēļ situācija joprojām ir kritiska un koronavīrusa izplatības epidemioloģiskie rādītāji aizvien ir augsti, tāpēc šobrīd runāt par ierobežojumu mīkstināšanu nav pamata, žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

"Es aicinu Latvijas sabiedrību izprast situācijas nopietnību. Smagi slimo Covid-19 pacientu skaits slimnīcās ir liels, tam ir tendence palielināties un slimnīcu pārslodze īstermiņā nav atrisināma.

Līdz ar to no mums pašiem ir atkarīgs tas, vai mums izdosies tagad ne tikai apturēt šo saslimstības pieaugumu, bet arī iet uz saslimstības samazinājumu," pauda Pavļuts.

13

Ministrs aicināja sabiedrību izvirzīt mērķi - panākt būtisku saslimstības samazinājumu, norādot, ka "šobrīd runāt par ierobežojumu pārskatīšanu nav nekāda pamata, jo mēs esam absolūti kritiskā situācijā".

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9. novembra līdz 7. februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu. 

Tomēr vairāki no tiem ir spēkā līdz 25. janvārim, piemēram, pienākums iedzīvotājiem brīvdienās ievērot komandantstundu, kā arī noteikti ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu un tirdzniecības jomām, arī izglītību. Pagarinot ierobežojumus, arī komandantstunda brīvdienās būs spēkā līdz 7. februārim.

Līdz 25. janvārim ir aizliegti skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi, sporta inventāra noma iekštelpās un fotopakalpojumi klātienē, izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem, kā arī saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Tāpat aizliegtas dzinējmedības.