Krievija brīdina Navaļnija atbalstītājus nemudināt tautu uz masu protestiem

FOTO: Gregory Stein/Shutterstock

Krievijas prokurori ceturtdien, 21. janvārī, brīdinājuši aizturētā Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija atbalstītājus neaicināt tautu uz neatļautiem protestiem.

Navaļnijs svētdien tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu "Novičok".

Maskavas Himku tiesa pirmdien Navaļniju apcietināja uz 30 dienām līdz 15.februārim.

Otrdien Navaļnija dibinātais Korupcijas apkarošanas fonds (FBK) publicēja video ar izmeklēšanas materiāliem par pili Melnās jūras krastā, kas, kā noprotams, pieder Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša šodien sacīja, ka teju divas stundas garais video skatīts vairāk nekā 40 miljonus reižu. Tas kļuvis par skatītāko Navaļnija video vietnē "YouTube".

Video pavadīja aicinājumi uz masu protestiem pret Kremli šajā nedēļas nogalē.

Krievijas prokurori šodien brīdināja Navaļnija atbalstītājus neaicināt tautu uz "nelegāliem masu protestiem", un norādīja, ka tiesībsargājošām iestādēm ieteikts īstenot preventīvus pasākumus un administratīviem līdzekļiem vērsties pret pārkāpējiem, ja nepieciešams.

Pēc video publiskošanas internetā Navaļnija atbalstītāji sociālajos medijos aicināja atbalstīt Navaļniju un publicēja video, kuros aicināja cilvēkus sestdien iziet ielās, lai protestētu pret Kremli.

Krievijas informācijas tehnoloģiju un mediju uzraugs "Roskomnadzor" trešdien brīdināja sociālo mediju platformas nepopularizēt aicinājumus uz protestiem.

"Roskomnadzor" paziņoja, ka oficiāli darījis zināmu sociālajiem tīkliem "TikTok" un "VKontakte", ka tiem jābeidz izplatīt "nelegāla informācija, kas iesaista nepilngadīgos pretlikumīgās aktivitātēs".

Navaļnijs pēdējos gados ir publicējis vairāku izmeklēšanu rezultātus par Putina sabiedroto uzkrātajām bagātībām, bet otrdien publiskotais video ir pirmā reize, kad tik garš materiāls veltīts konkrēti Putinam.

Navaļnija 2017.gadā publiskotais video par bijušā premjerministra Dmitrija Medvedeva bagātībām skatīts 38 miljonus reižu un pēc video publiskošanas Krievijā izcēlās masu protesti.

Navaļnija komanda kopš video publiskošanas saņēmusi ziedojumos desmit miljonus rubļu (112 387 eiro), ziņu aģentūrai AFP šodien atklāja Jarmiša.

Kremlis noliedzis, ka iespaidīgā pils Melnās jūras krastā pieder Putinam, un aicināja krievus "nesūtīt naudu krāpniekiem".

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas