T 3.03.2021.

AM ir gatava palīdzēt cīņā pret Covid-19 sociālās aprūpes iestādēs

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Aizsardzības ministrija ir gatava iepirkt nepieciešamos aizsardzības līdzekļus un palīdzēt Labklājības ministrijai cīņā pret Covid-19 izplatību sociālās aprūpes iestādēs, savā mikroblogošanas vietnes "Twitter" kontā svētdien pavēstījis aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Viņš norādīja, ka Aizsardzības ministrijas gatavību palīdzēt apliecinājis sarunā ar labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV).

Ierakstā aizsardzības ministrs pauda, ka "krīzes situācijā valdības darbā ir jāvalda koleģialitātei".

Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien izdeva rezolūciju, ar kuru uzdeva Labklājības, Veselības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām līdz darba nedēļas beigām iesniegt koordinētas rīcības plānu tūlītējiem pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai visās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Pirmdien plkst.12 Labklājības un Veselības ministriju pārstāvji tiešsaistes preses konferencē informēs par rīcības plānu Covid-19 izplatības kontrolei ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās. Preses konferencē paredzēts piedalīties Petravičai, Labklājības ministrijas valsts sekretāram Ingum Allikam un Veselības ministrijas valsts sekretāres vietniecei veselības politikas jautājumos Līgai Šernai.

Kā aģentūrai LETA atzīmēja Labklājības ministrijā, koordinētas rīcības plāns, par ko plašāk pastāstīs ministrijas pārstāvji, paredz pasākumu kopumu tālākas infekcijas izplatības kontrolei visās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās. Plāns izstrādāts sadarbojoties Labklājības, Veselības, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām.

No šī gada sākuma Aizsardzības ministrijas paspārnē sāka darboties Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrs (VALIC).

Aktuālākās ziņas