Portugāle apsver Covid-19 pacientu pārvešanu uz Austriju

FOTO: Unsplash

Portugāle apsver iespēju pārvest savus Covid-19 pacientus uz Austriju ārstēšanai, jo Portugāles slimnīcas tiek pārslogotas liela Covid-19 gadījumu skaita dēļ, piektdien paziņoja Portugāles Veselības ministrija.

Portugāle jau ir pieņēmusi palīdzību no Vācijas, kas nosūtījusi mediķus Portugāles medicīniskā personāla atbalstīšanai, kura iespēju robežas draud izsīkt Covid-19 gadījumu pieauguma dēļ.

Veselības ministrija paziņoja, ka tā tagad izskata Austrijas valdības piedāvājumu pārvest Portugāles pacientus, tai skaitā ar Covid-19 sirgstošos, uz slimnīcām Austrijā. 

"Šie ir svarīgi Eiropas solidaritātes žesti, un arī simboliski cīņai pret pandēmiju," teikts ministrijas paziņojumā.

Intensīvās aprūpes speciālisti pašlaik pēta Austrijas piedāvājumu, kas paredz pārvest piecus Covid-19 pacientus un piecus citu slimību pacientus. 

"Pacientu pārvešana uz ārvalstīm būtu īstenojama tikai kā pēdējais līdzeklis," atzīmēja Žozē Arturs Paiva, kurš vada intensīvās aprūpes nodaļu Sanžuana slimnīcā Portu pilsētā.

Portugāle pēdējās nedēļās ir kļuvusi par Eiropas Covid-19 epicentru, kur pirmoreiz kopš pandēmjas sākuma vairāk nekā 900 pacientu ir ievietoti internsīvās aprūpes nodaļās.

Trešdien Portugālē ieradās 26 Vācijas armijas ārsti un slimnieku kopēji, lai strādātu intensīvās aprūpes nodaļā privātā slimnīcā pie Lisabonas.

Vācijas pulkvedis Jenss Pēters Everss, kurš pārrauga atbraukušo personālu, atzīmēja, ka Portugālei ir daudz aprīkojuma un pacientu, bet galvenā problēma ir personāla pārmērīga noslodze.     

Aktuālākās ziņas