NEPLP aizliedz Latvijā retranslēt televīzijas kanālu "RTR Rossija" (6)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: Shutterstock

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lēmusi aizliegt televīzijas kanāla "RTR Rossija" retranslāciju Latvijā, liecina NEPLP priekšsēdētāja Ivara Āboliņa ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter". 

Viņš norādīja, ka padome lēmusi no 15. februāra uz gadu aizliegt televīzijas kanāla "RTR Rossija" retranslāciju Latvijas teritorijā.

"Mēs savu informatīvo telpu aizsargājām, aizsargājam un aizsargāsim," viņš vēsta "Twitter" ierakstā. 

Jau vēstīts, ka, konstatējot naida kurināšanu Zviedrijā reģistrētās televīzijas programmas "Rossija RTR" raidījumā "60 minūtes", NEPLP pērn jūlijā sāka programmas ierobežošanas procedūru, solot iespējamu retranslācijas aizliegumu atkārtota pārkāpuma gadījumā.

NEPLP skaidroja, ka, veicot diskusiju 2020. gada 10. jūlijā pārraidītā raidījuma "60 minūtes" monitoringu, konstatēts, ka gan diskusijas dalībnieku, gan arī raidījuma vadītājas Olgas Skabejevas lietotie apzīmējumi, iespējams, vērtējami kā naida runa, diskusijas laikā Ukrainu nosaucot par teroristisku valsti un tās bijušo prezidentu Petro Porošenko - par teroristu. Ukrainas pārstāvis norādīja, ka Krievija gaidot Ukrainas šķelšanos, lai varētu to apkarot. Diskusijas gaitā raidījuma vadītāja piedāvāja Krievijai ieiet Ukrainā, nomierinot abas konfliktā iesaistītās puses.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums (EPLL) nosaka, ka elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās un raidījumos nedrīkst ietvert mudinājumu uz vardarbību vai naida kurināšanu. Šajā gadījumā NEPLP konstatēja iespējamu pārkāpumu naida kurināšanā pret Ukrainas valsti un tautu.

Atbilstoši Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvā noteiktajam NEPLP nodrošina uztveršanas brīvību un Latvijas teritorijā neierobežo elektroniskā plašsaziņas līdzekļa retranslāciju no citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts, izņemot gadījumus, kad programmā ir būtiski pārkāpts EPLL. Konstatējot programmā pārkāpumu, NEPLP par to jāinformē mediju pakalpojumu sniedzējs, dalībvalsts, kuras jurisdikcijā ir pakalpojumu sniedzējs un Eiropas Komisija. Gadījumā, ja NEPLP programmā gada laikā konstatēs vismaz vēl vienu pārkāpumu, tā būs tiesīga pieņemt lēmumu un uz laiku ierobežot programmas izplatīšanu Latvijas teritorijā.

Komentāri (6)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu