FOTO ⟩ Virkne valsts augstāko amatpersonu saņēmušas pirmo poti pret Covid-19

LETA
Virkne valsts augstāko amatpersonu saņēmušas pirmo poti pret Covid-19
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Šodien Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā vairākas valsts augstākās amatpersonas saņēma pirmo poti pret Covid-19, tostarp, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), labklājības ministre Ramona Petraviča (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) un bijušais valsts prezidents Raimonds Vējonis, novēroja aģentūra LETA.

Vakar "Astra Zeneca" vakcīnas pirmo poti pret Covid-19 saņēma Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), kā arī virkne citu augstu amatpersonu.

Šodien pret Covid-19 vakcinēja Ministru kabineta locekļus un atsevišķus Saeimas komisiju priekšsēdētājus, kā arī bijušo Valsts prezidentu Vējoni un ģenerālprokuroru Juri Stukānu.

Turpinoties vakcinācijas procesam Latvijā, šodien tika veikta to valsts augstāko amatpersonu brīvprātīga vakcinācija, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu. Nelielais amatpersonu loks, kurām šobrīd tiek dota iespēja vakcinēties, ir stingri izvērtēts, ņemot vērā to pienākumus un lomu valsts procesu vadībā.

Šodien vakcīnu saņēma Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS), Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV), ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Pabriks pēc vakcīnas saņemšanas žurnālistiem klāstīja, ka viņš personīgi šo vakcīnu salīdzina ar gripas vakcīnu, piebilstot, ka pret gripu viņš nepotējas katru gadu. "Domāju, ka šis ir līdzīgi. Ja citādi netiekam galā - ir jāpotējas," teica ministrs.

Savukārt, kas attiecas uz aizsardzības nozari, tad Pabriks piebilda, ka tā nevar funkcionēt, ja ir visu laiku jāriskē. "Mēs nevaram organizēt drošības sanāksmes, nevaram piedalīties NATO sanākasmēs, armija nevar doties misijās," uzsvēra Pabriks, akcentējot, ka kazarmās ir liels cilvēku blīvums, tāpēc riski ir augstāki.

Viņš arī pauda viedokli, ka viņam nepatīk šis "šovs", taču viņš saprot, ka tas ir vajadzīgs, jo apkārt ir tik daudz meli un puspatiesības. "Cilvēki izvērtējiet [informāciju] un redziet, ka mēs to darām," akcentēja Pabriks, piebilstot, ka, ja mēs gribam būt veseli ir jāvakcinējas.

Savukārt Petraviča pēc potes saņemšanas uzsvēra, ka viņa gribēja būt kā piemērs un iedrošināt tos, kuri vēl šaubās. Viņa saņēma "Astra Zeneca" vakcīnu, un ar to sākta sociālās aprūpes centru darbinieku vakcīna. Kā teica ministre, ar šo darbību viņa vēlējās parādīt, ka pilnībā uzticās šai vakcīnai.

Vakcinācijas birojā iepriekš skaidroja, ka socioloģiskās aptaujas liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka valsts augstākajām amatpersonām jāparedz iespēja vakcinēties vakcinācijas procesa agrīnajā fāzē, lai rādītu piemēru pārējai sabiedrībai. Amatpersonu vienbalsīga gatavība vakcinēties līdz ar to ir uzticēšanās apliecinājums vakcīnu drošumam un efektivitātei, kā arī kalpos kā nozīmīgs pamudinājums iedzīvotājiem vakcinēties kopējas kolektīvās imunitātes iegūšanai.

Vakcinēšanās augstākajām valsts amatpersonām tika uzsākta vienlaicīgi ar vakcinācijas procesa uzsākšanu sociālās aprūpes centros, izmantojot "AstraZeneca" vakcīnu, un tas notiek saskaņā ar Ministru kabineta 9.februāra lēmumu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu