Latvijas iedzīvotāji pirmo reizi var piedalīties Eiropas Kosmosa aģentūras jauno astronautu atlasē

Ilustratīvs foto.

FOTO: Pixabay

Pirmo reizi 11 gadu laikā Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) meklē jaunus astronautus, kas strādās kopā ar EKA nodarbinātajiem astronautiem, Eiropai ieejot jaunajā kosmosa izpētes laikmetā.

Iespēja piedalīties atlasē būs arī Latvijas iedzīvotājiem. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un jebkurš interesents tiek aicināti uz virtuālu preses konferenci otrdien, 16. februārī, no 14.00-15.00 pēc Latvijas laika, lai uzzinātu vairāk pār astronautu pieteikšanās procesu un atlasi.

Pieteikšanās astronautu vakancēm notiks no 31. marta līdz 28. maijam EKA karjeras portālā. Pēc tam notiks sešu posmu atlase, kuras noslēgums plānots 2022. gada oktobrī. Eiropas Kosmosa aģentūra cenšas paplašināt dzimumu daudzveidību darbinieku vidū un īpaši mudina pieteikties sievietes.

EKA ģenerāldirektors Jans Vorners (Jan Wörner) uzsver: "Pateicoties EKA dalībvalstu ministru padomes sniegtajām pilnvarām 2019. gadā, Eiropa atgriežas kosmosa izpētes centrā. Lai virzītos tālāk, mums jāraugās plašāk nekā jebkad iepriekš. Kandidātu atlases process ir tikai pirmais solis - turpmākajos gados es vēlos pieredzēt, kā aģentūra kopā ar starptautiskajiem partneriem attīstīsies visās kosmosa izpētes un inovāciju jomās."

"Mēs ļoti nopietni uztveram uzdevumu pārstāvēt ikvienu mūsu sabiedrības daļu," stāsta Deivids Pārkers (David Parker), EKA Cilvēku un robotu izpētes nodaļas direktors. "Daudzveidībai EKA darbinieku sastāvā jāattiecas ne tikai uz mūsu astronautu izcelsmi, vecumu, pieredzi un dzimumu, bet arī uz fiziskajām spējām. Lai īstenotu šo sapni, reizē ar astronautu atlasi es uzsāku paraastronautu priekšizpētes projektu. Šim jauninājumam ir pienācis īstais laiks."

Redaktors iesaka