Pk, 19.08.2022.

Latvija dāvina Ukrainai dezinfekcijas līdzekļus

LETA
Latvija dāvina Ukrainai dezinfekcijas līdzekļus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Dezinfekcijas līdzekļi un sejas maskas.
Dezinfekcijas līdzekļi un sejas maskas. Foto: BigBlues/Shutterstock

Nacionālie bruņotie spēki trešdien sākuši Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra iegādāto dezinfekcijas līdzekļu piegādi Ukrainai, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Dezinfekcijas līdzekļus Latvija saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu piešķīrusi NATO Pandēmijas atbalsta Trasta fondam Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Latvijas dāvinājums Ukrainai ietver vairāk nekā 9000 litru AS "Spodrība" ražotā dezinfekcijas līdzekļa virsmām, kura iegādi veica Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Latvija kopumā piešķirs NATO Trasta fondam 15 415 litru dezinfekcijas līdzekļa 49 987 eiro vērtībā, un otru dāvinājuma daļu, aptuveni 6000 litru dezinfekcijas līdzekļa, jau tuvākajā laikā saņems Ziemeļmaķedonija. Iegādāto dezinfekcijas līdzekļu glabāšanu Latvijā nodrošina Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs.

Dāvinājumu Ukrainai organizēja NATO Eiroatlantiskās katastrofu reaģēšanas un koordinācijas centrs sadarbībā ar Latviju, atbildot uz Ukrainas lūgumu sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā. Latvijas dāvinātie dezinfekcijas līdzekļi tiks nodoti Ukrainas Valsts robežsardzei.

NATO Pandēmijas atbalsta Trasta fonds veido medicīniskā aprīkojuma un nodrošinājuma rezerves, saņemot dalībvalstu dāvinātās medicīnas preses vai mērķtiecīgus ziedojumus naudā to iegādei, lai operatīvi sniegtu atbalstu NATO dalībvalstīm un partnervalstīm, kurām tas nepieciešams.

"Ar NATO Trasta fonda starpniecību dāvinot Latvijā ražotos dezinfekcijas līdzekļus, mēs vēlamies ne vien sniegt palīdzīgu roku Ukrainai cīņā ar Covid-19, bet arī atkārtoti apliecināt mūsu atbalstu Ukrainai tās cīņā par suverenitāti un ceļā uz eiroatlantisko integrāciju," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu