Frizieriem vēl nav pilnībā skaidri nosacījumi darba atsākšanai

LETA
Foto: Unsplash

Frizētavas apzinīgi gatavojas darba atsākšanai jaunnedēļ, tomēr noteiktie ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai nav pilnībā skaidri, aģentūrai LETA atzina vairāku frizētavu pārstāvji.

Neskaidrība galvenokārt saistīta ar atbilstošas distances nodrošināšanu. Pakalpojumu sniedzējiem būs jānodrošina vairākas prasības, piemēram, minimāli 25 kvadrātmetru platība uz vienu klientu, divu metru distance starp personām, kā arī papildus barjeras, piemēram, aizsargstikls, starp darbavietām.

"Mēs šodien kārtojam un cenšamies saprast, kā ierīkot darba vietas. Platība it kā atļauj. Sagatavojām visu, ko sapratām no visiem iespējamajiem avotiem. Ar nelielu stresu un nesaprašanu gaidām pārbaudi," stāstīja frizētavas "Šarmante" vadītāja Agita Priedoliņa.

Kā norādīja skaistumkopšanas salona "Bbbinnija" īpašniece Binnija Ārberga, ierobežojumi vēl ceturtdien nebija līdz galam pieņemti un publicēti. "Ir tikai tādas vadlīnijas. Tās mēs esam pilnībā nodrošinājuši. Ļoti cerams, ka pēdējā vakarā netiks izdomāta kāda neatrisināma lieta un ka mēs tomēr varēsim sākt strādāt," sacīja Ārberga.

Frizieri atzīst, ka jaunie nosacījumi prasījuši papildus izmaksas, piemēram, aizsargbarjeru, speciālu respiratoru, cimdu un dezinfekcijas līdzekļu iegādei. Tai pat laikā atgriezties darbā varēs ar samazinātu kapacitāti, jo telpās nevarēs atrasties tik daudz cilvēku, cik līdz šim, un starp klientiem būs jāatvēl laiks telpu vēdināšanai.

Vairums nozares pārstāvju tomēr norādīja, ka cenas paaugstināt nevēlas, jo tas nebūtu godīgi pret klientiem.

Savukārt friziersalona "Elfrisa" vadītāja Ilvija Ziemele prognozēja, ka cenas par pakalpojumiem paaugstināsies. "Ir kolēģi, kas cenas celt negrib, varbūt viņi atstās vecās. Taču šīs papildu izmaksas un šie divi mēneši dīkstāves režīmā mums neļauj iekļauties vecajās cenās. Frizierim ir jānomaksā īre, un tagad iespēja nopelnīt arī ir uz pusi mazāka,"

Jau ziņots, ka no 1. marta klātienē varēs saņemt friziera, manikīra, pedikīra un podologa pakalpojumus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu