P 12.04.2021.

VID apturējis PVN izkrāpēju grupējuma darbību

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki februārī apturējuši noziedzīga grupējuma darbību, kas nodarbojās ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā stikla taras tirdzniecības jomā, aģentūrai LETA pavēstīja VID.

Par aizdomās turētām atzītas četras personas.

Shēmas "klients" grāmatvedības dokumentos uzņēmums uzrādīja un PVN deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem.

Fiktīvu darījumu shēmā iesaistīto uzņēmumu darbību rezultātā iespējamie nodarītie zaudējumi valsts budžetam laika perioda no 2019.gada 1.jūnija līdz šim brīdim ir ne mazāk kā 300 000 eiro. Kopējā darījumu vērtība bez PVN pārsniedz miljonu eiro.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Garkalnē, Mārupē un Limbažos, tostarp 15 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos, noliktavās un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi, tostarp nereģistrēta gāzes pistole, mobilie tālruņi, datori, datu nesēji un grāmatvedības dokumenti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem četras personas ir atzītas par aizdomās turētām - tām ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām VID Nodokļu un muitas policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218. panta trešajā daļā un 195.panta trešajā daļā paredzētajām noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.